Policja zabezpieczyła kontrabandę i amfetaminę

Policja Poniedziałek, 24 kwietnia 20176 9431
Policja przechwyciła 42 kg elementów gotowych do pocięcia papierosów, ponad 16 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz amfetaminę. Zatrzymano 3 osoby. Straty Skarbu Państwa związane z uszczupleniem w podatku VAT i akcyzie oszacowano na 57 tysięcy złotych.

Ładuję galerię...

19 kwietnia bełchatowscy kryminalni zabezpieczyli znaczne ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz narkotyki. Z informacji posiadanych przez policjantów wynikało, że 30-letnia szczercowianka w miejscu zamieszkania może posiadać narkotyki. Jak się okazało, policjanci znaleźli nie tylko środki odurzające. W zamkniętych pomieszczeniach zabezpieczono ponad 9 gramów suszu roślinnego o zapachu marihuany. Na strychu policjanci znaleźli ponad 42 kg elementów papierosów gotowych do pocięcia oraz ponad 16 kg krajanki tytoniowej. Wszystko bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa związane z uszczupleniem w podatku VAT i akcyzie oszacowano na kwotę 57 tys. zł.


Zatrzymano trzy osoby - 30-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 45 i 54 lat.


Za przechowywanie wyrobów bez akcyzy grozi kara grzywny oraz pozbawienie wolności do lat 3. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

purysta językowy. ~purysta językowy. (Gość)24.04.2017 15:35

Czy ktoś tam rozumie co znaczy słowo "kontrabanda" ? Bo jest to po prostu przemyt. Ciekawe gdzie można znaleźć info, że papierosy te były z przemytu ? Bo nie wszystko co bez naszej akcyzy musi być przemycane, może być przecież nielegalnie wyrabiane na miejscu. Czas zajrzeć do słownika.

30


rudy ~rudy (Gość)24.04.2017 15:10

Ciekawe kto przykonfideńcił

00


janusz ~janusz (Gość)24.04.2017 09:30

Ciekawe kto sprzedał...

70


Bizz ~Bizz (Gość)24.04.2017 09:47

Amfetamina o zapachu marihuany

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat