Policja wkroczyła do jednej z piotrkowskich siłowni

ePiotrkow Piątek, 09 kwietnia 20218 23654
Już w pierwszy dzień obowiązywania nowego rządowego rozporządzenia, przedłużającego obostrzenia w zakresie uprawiania sportu, piotrkowska policja wkroczyła do jednej z piotrkowskich siłowni. Po wejściu do obiektu funkcjonariusze wylegitymowali przebywające tam osoby i wezwali je do opuszczenia fitness klubu.

Ładuję galerię...

Całe zdarzenie miało miejsce tuż przed południem. Do mieszczącej się w centrum miasta siłowni wkroczyło kilku funkcjonariuszy piotrkowskiej KMP. Po wejściu do obiektu skierowali się do pracownicy recepcji fitness klubu, która została wylegitymowana i poinformowana o powodach interwencji. 

 

Następnie policjanci przeszli do kilku ćwiczących w środku osób. Funkcjonariusze zaczęli legitymować trenujących oraz wzywać ich do opuszczenia siłowni, powołując się na wchodzące od tego dnia, rządowe rozporządzenie przedłużające obostrzenia w zakresie uprawiania sportu. 

Możliwa jest organizacja współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych (bez udziału publiczności i w ścisłym reżimie sanitarnym) jedynie dla sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe, zawodników będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej.

- czytamy na stronie gov.pl.

Interwencja policji wzbudziła spore kontrowersje i rozgoryczenie u trenujących osób, które po krótkiej dyskusji zostały wylegitymowane i opuściły klubowe pomieszczenia. Całość interwencji była rejestrowana policyjną kamerą, przebiegła spokojnie. 

Według naszych wstępnych ustaleń,  funkcjonariusze nie ukarali żadnego z ćwiczących mandatem, właściciel zobowiązał się do zamknięcia siłowni, a policja wszczęła postępowanie w sprawie popełnienia przez niego wykroczenia. 


Zainteresował temat?

8

25


Komentarze (8)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Piotrkowianin Piotrkowianinranga15.04.2021 21:36

Zadzwoń anonimowo na policję, że na tej działce są ukryte w ziemi narkotyki. ;)

21


Jan Kowalski Jan Kowalskiranga15.04.2021 16:30

Do wszystkich chętnych do ćwiczeń na siłowni - mam do skopania niewielki warzywnik, a dwa trawniki, w sumie ok. 600 m 2, do wertykulacji i wałowania. Używanie sprzętu typu szpadel, grabie, wertykulator, walec ogrodowy 50 kg jest gratis. Proszę zostawić w komentarzu nr telefonu. To nie żart.

62


Banan Banalny Banan Banalnyranga12.04.2021 15:47

Do tego została powołana Policja? Do nielegalnych działań?
Link do orzeczeń sądowych w cudzysłowiu:
"https://www.podatki.biz/sn_autoryzacja/logowanie.php5/artykuly/wsa-covid-19-zakaz-prowadzenia-dzialalnosci-narusza-konstytucje-rp_51_46424.htm?idDzialu=51&idArtykulu=46424"
W stosunku do tych panów w granatowych uniformach należałoby wszcząć postępowanie z KC i posmerać ich jakimiś kwotami rzędu 100 - 200 tys. złotych. To radzę właścicielowi siłowni. Oczywiście najpierw niech pan przejdzie całą procedurę przed sądami o nielegalne zamykanie działalności. Mając ten wyrok w ręku z panami w granatowych mundurach pójdzie dużo łatwiej. Zrozumieliby, że nieznajomość prawa szkodzi. Przełożeni tych panów - wykonując polecenia polityczne zupełnie pomylili formację. Działanie zgodnie z literą prawa powinno być nadrzędną myślą każdego policjanta. Od głównego w Warszawie po posterunek w małej miejscowości. Minęły czasy, że mówiło się do milicjanta - panie władzo. Niektórym czasy minione się podobały i pragną ich powrotu.

82


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga09.04.2021 21:39

ponowny wpis.
W jakim celu policja wkracza na teren prywatny bez powodu ? W obecnym stanie prawnym nie można zakazać prowadzenia działalność. Ludzi przyszli tam z własnej woli , nie przypuszczam aby ktoś chory szedł na siłownię. Pora aby domagać się odszkodowań od konkretnych policjantów łamiących prawo.

2118


Imię Imięranga09.04.2021 13:50

Ktoś tutaj nie dostanie pieniążków z tarczy

2618


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat