Policja podsumowała Wigilię i pierwszy dzień świąt na drogach

Strefa FMŁódzkie Środa, 26 grudnia 20182 7345
15 wypadków drogowych, 18 osób rannych i 20 nietrzeźwych kierujących - to policyjne statystyki dotyczące Wigilii oraz pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia.

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policja w Łodzi 24 grudnia na terenie województwa łódzkiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których obrażenia odniosło 10 osób. Zatrzymano także 10 kierowców jadących na podwójnym gazie. Z kolei 25 grudnia odnotowano 6 wypadków, w których ucierpiało 8 osób i podobnie jak w Wigilię, zatrzymano 10 nietrzeźwych kierujących. 


Dzisiaj, w drugi dzień świąt, policjanci patrolują nie tylko główne drogi. Największego ruchu można spodziewać się  popołudniu i wieczorem, kiedy zaczną się świąteczne powroty. Przy obecnych warunkach atmosferycznych warto zadbać o zapas płynu do spryskiwaczy. Wybierając się w dalszą drogę dobrze zabezpieczcie bagaże, aby nie przesuwały się w trakcie jazdy. Pamiętajcie też, że załadowany po dach samochód ma dłuższą drogę hamowania.


Przypominamy także o świątecznym zakazie poruszania się po drogach samochodów ciężarowych. Zakaz ten obowiązuje jeszcze dzisiaj od 8 do 22. Nie dotyczy on autobusów i samochodów ciężarowych przewożących żywe zwierzęta, niebezpieczne towary i szybko psujące się artykuły spożywcze. 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.12.2018 20:58

Serdecznie pozdrawiam wszystkich panów policjantów

52


orgin EPI ~orgin EPI (Gość)26.12.2018 15:22

to jeszcze cwiortke i w droge..

26


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat