Policja gotowa na finał WOŚP. Porady dla kwestujących

Policja KMP Piotrków Czwartek, 09 stycznia 20208 2703
Już po raz 28. policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. - Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych – apelują policjanci.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

 

Porady policji dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

1. Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza.

2. Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

3. Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu.

4. Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. - Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z policją lub strażą miejską/gminną – apelują funkcjonariusze. - Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

 

Porady dla wolontariuszy:

1. Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony, głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach dobrze oświetlonych, miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

2. Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

3. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

4. Szczególnie ważne jest, abyście wracając do sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy znajomych, bliskich.

5. Jeżeli będziecie tego potrzebowali, zwracajcie się o pomoc do policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o wasze bezpieczeństwo.

 

 

- Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP! - mówią policjanci.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.01.2020 14:29

Brawo policja!
Były szef Brudziński teraz robi posmiewisko na salonach europy.
A Wy róbcie swoje w kraju.

36


gość ~gość (Gość)09.01.2020 20:19

Paranoja.

62


Bolek ~Bolek (Gość)10.01.2020 11:52

STAN PIOWSKIEGO umysłu zaczadzonego propagandą TVP działa, to pokazuje jak również zaczadzenie fanatyczne innymi religiami i kultami jednostki oraz ideologiami, że człowieka może sobie władza wytresować piorąc mu łeb od małego, dając ciasteczko za każdy manewr na hasło np siad!

00


gość ~gość (Gość)09.01.2020 19:44

Jeszcze wojsko zaangażuje

40


strażnik ~strażnik (Gość)09.01.2020 09:31

Brawo dla komendanta który nie poddał się obecnej władzy!

56


gość ~gość (Gość)09.01.2020 08:34

Przecież w Sylwestra zbierali

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat