Policja gotowa do działań „Majówka 2020”

PolicjaŁódzkie Środa, 29 kwietnia 20207 3220
Policjanci województwa łódzkiego będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców podczas zbliżającej się majówki, która – ze względu na stan epidemii – będzie szczególna. W tym roku funkcjonariusze sprawdzać będą również przestrzeganie ograniczeń związanych z zagrożeniem. - Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz zachowaniu odległości 2 metrów pomiędzy osobami – apelują policjanci.

- Pogoda dopisuje, jednak w tym roku będzie inaczej niż zwykle. Z powodu epidemii pozamykane są restauracje, ośrodki wypoczynkowe i hotele. Można swobodnie się przemieszczać, jednak nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń – przypomina policja. - Wybierając się w plener, pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Unikajmy dużych skupisk ludzkich. Na spacerach i biwakach zachowujmy odległość 2 metrów pomiędzy osobami. Korzystając ze środków komunikacji zbiorowej należy pamiętać o ograniczeniu liczby pasażerów i zasłanianiu nosa i ust. Z kolei podróżując samochodem dobrze jest posiadać środki do dezynfekcji i rękawiczki. Każdy pasażer powinien mieć możliwość zasłonięcia nosa i ust, np. za pomocą maseczki. Będzie to niezbędne po wyjściu z samochodu lub jeszcze w aucie, jeśli podróżują nim osoby niezamieszkujące wspólnie.

 

Wzmożone działania policjantów na drogach potrwają cztery dni - od 30 kwietnia do 3 maja. W tym czasie na drogach województwa łódzkiego pojawi się więcej patroli, w tym również wyposażonych w wideorejestratory. Podczas kontroli policjanci zwrócą uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i ich stan techniczny, a przede wszystkim bezpieczeństwo podróżujących osób. - Właściwa liczba pasażerów, zapięte pasy, dzieci przewożone w fotelikach to podstawy. Sprawdzimy również, czy nie doszło do naruszenia ograniczeń wynikających z epidemii – informują funkcjonariusze.

 

Policja przypomina także o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

30 kwietnia w godzinach 18 - 22

1 maja w godzinach 8 - 22

2 maja w godzinach 18 - 22

3 maja w godzinach 8 - 22

 

W ubiegłym roku majówka trwała 6 dni, w tym czasie na terenie województwa łódzkiego odnotowano 35 wypadków drogowych, w których 47 osób zostało rannych, a 1 zginęła. Policjanci wyeliminowali z ruchu 164 nietrzeźwych kierujących.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

AndrzejKoreczek ~AndrzejKoreczek (Gość)29.04.2020 12:49

Piotrkowski RD bez przeszkolonych policjantów z RD!

10


Aaaa40 Aaaa40ranga29.04.2020 14:59

Czy będą wlepić mandaty za prędkość, czy za brak maseczek.

01


gość ~gość (Gość)29.04.2020 15:58

Byle tylko trzeźwości nie sprawdzali to będzie dobrze.

03


ds ~ds (Gość)29.04.2020 12:07

prawdziwej policji już nie ma, teraz to milicja o nazwie Pislicja

63


asdasdasd ~asdasdasd (Gość)29.04.2020 11:07

No to za bezpieczne drogi Władziu! Za bezpieczne!

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat