Polak zadowolony - zbadano poziom naszego zadowolenia z życia

ePiotrkow Poniedziałek, 23 listopada 20158 1421
Studenci i uczniowie są najbardziej zadowoleni z życia w Polsce. Aż 87% osób w tej grupie deklarowało zadowolenie z życia (ogólnie). Najmniej zadowolonymi Polakami są renciści (56%) i osoby bezrobotne (64%). Tak wynika z badania spójności społecznej GUS.

Największe zadowolenie dają nam, jak wynika z przeprowadzonych badań, nasze relacje z innymi ludźmi – przyjaciółmi i znajomymi tak odpowiedziało 84% ankietowanych, a także nasze relacje rodzinne. Tak uważa 77% badanych.

 

Czynnikami wpływającymi na poziom zadowolenia z życia są młodość, wysoki poziom wykształcenia a także miejsce zamieszkania. Bardziej zadowoleni są mieszkańcy wielkich ośrodków miejskich. Aspektem, który wzbudza wśród mieszkańców naszego kraju niezadowolenie są nasze zarobki. Z tej dziedziny życia niezadowolenie deklarowało ok. 32 % badanych.

Dwie na trzy z badanych osób uważało, że to, co robią w życiu ma sens. Podobna liczba osób „optymistycznie patrzy w przyszłość”. Tylko 8% osób uważało przeciwnie. Wskaźnik dobrego samopoczucia wyniósł 50%, czyli co druga osoba nie ma w naszym kraju powodów do narzekań.

Niezadowolona ze swojego życia ogólnie była co 25 osoba czyli ok. 4% z nas.

 

Badanie było realizowane w I połowie 2015 roku, a wzięło w nim udział prawie 14 tys. osób. Przeprowadzono je wśród respondentów od 16 roku życia wzwyż.

 

Więcej na:

http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/warunki-zycia/dochody-wydatki-i-warunki-zycia-ludnosci/subiektywny-dobrobyt-w-polsce-w-2015-r-,20,1.html


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Al Bundy Al Bundyranga23.11.2015 16:53

A ja jestem niezadowolony z tego, że wydaje się publiczne pieniądze na takie "badania".

20


Leito ~Leito (Gość)23.11.2015 14:11

Uczniowie i studenci są najbardziej zadowoleni, ponieważ niedługo z Polski wyjadą....

50


sklave sklaveranga23.11.2015 13:09

No patrzcie i wystarczyło tylko kilka dni władzy Kaczyńskiego a o ile wzrosło zadowolenie?
Niedługo osiągnie ten poziom gdzie wszyscy będą zadowoleni i wszyscy będą kochać Naczelnika. A on sam wrogów nie będzie miał.....pośród żywych. Tak nam dopomóż Bóg
Kingsajz, Szuflandia rządzi się swoimi prawami. Foto http://sklave.manifo.com/galeria

33


Zanzi ~Zanzi (Gość)23.11.2015 12:57

Cytuję:
Badanie było realizowane w I połowie 2015 roku, a wzięło w nim udział prawie 14 tys. osób

...w tym prezesi banków i ich rodziny, biznesmeni i ich rodziny, czołowi politycy i ich rodziny oraz mniejszości narodowe ;)

40


broda ~broda (Gość)23.11.2015 12:55

A z czego tu się cieszyć?

bezrobotny.jpg

40


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)23.11.2015 12:51

Czy to jest to samo badanie, które przeprowadza pan profesor Czapliński? Bo jeśli tak to proponuję poszukać kiedy według rzekomo rzetelnych badań profesora ludzie w Polsce byli najbardziej szczęśliwi. Okazuje się, że w czasie stanu wojennego (sic!)

10


gość 21 ~gość 21 (Gość)23.11.2015 12:35

Przestańcie wypisywac bzdury bo jak widac badanie było robione pod rządam PO i wśród członków tej parti ludzi którzy przy korycie byli to im było dobrze .Niech kazdy z redaktorków wychyli nos z siedziby radia by zobaczyc rzeczywistość ,bezrobocie i szans na znalezienie pracy zadnych wiec z czego byc zadowolonym ,ze sie wegetuje cofając do czasów z przedwojennych .Propaganda PO wszędzie dobrobyt widziała tak jak Tusk który przykładal reke do okradania własnego narodu

60


cynik ~cynik (Gość)23.11.2015 12:21

Po studentach i uczniach najbardziej "zadowolną grupą społeczną" w Polsce są przedszkolaki. Tak wynika z moich badań. Poniżej przedszkolaków badań nie prowadziłem...Mój znajomy rencista nie chciał w badaniu brać udziału i powiedział ,że mi zaraz prz...li. Co jest jak widać zgodne z badaniami oficjalnymi GUS.

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat