Polak na wakacjach. Zmieniamy się na lepsze?

ePiotrkow Środa, 05 lipca 201714 6926
Gdyby wierzyć internetowym memom, Polak na zagranicznych wakacjach niespecjalnie umie się zachować. Że niby dużo pije, nie daje napiwków, nosi skarpetki do sandałów, nie mówi w obcym języku i ma o wszystko pretensje. Nawet jeśli kiedyś tak było, ostatnie lata przyniosły poprawę - przekonuje przedstawiciel jednego z biur podróży.

Tę poprawę obserwuje Marcin Świdziński dyrektor Juventuru. - Wiele zmieniło się w zachowaniu Polaków na zagranicznych wczasach i jest to zmiana na korzyść. Jesteśmy coraz bardziej otwarci na inną kulturę, poznajemy nowe miejsca, a nie tylko siedzimy przy hotelowym basenie, coraz lepiej znamy języki obce. Generalnie wyjeżdżamy coraz częściej i chętniej.


Poznawanie innej kultury nie jest jednak dla każdego najważniejsze. Jedno z największych biur podróży sprzedaje pobyty w zagranicznych kurortach pod hasłem "Polska Strefa". W każdej takiej "Strefie" znajduje się polska informacja turystyczna, kelnerzy mówiący po polsku, polskie programy telewizyjne i oczywiście sami Polacy. Tu z językiem nie ma problemu. Bo właśnie bariera językowa jest dla niektórych problemem i dlatego nie opuszczają rodzimego kraju. Stąd właśnie propozycja stworzenia 
"Polskich Stref", z polskimi napisami, towarami, a nawet jedzeniem. Tak, są schabowe, zasmażana kapusta i żurek.


- Osobiście uważam, że w podróżowaniu, także wakacyjnym, najfajniejsze jest poznawanie świata, obcej kultury, ludzkich zwyczajów, to czegoś nas może nauczyć, dlatego zawsze zachęcam naszych klientów do korzystania z wycieczek, które albo proponują rezydenci, albo można wykupić samemu. Pod warunkiem, że chce się coś nowego zobaczyć - dodaje M. Świdziński. 

 

A co najczęściej chcą zobaczyć piotrkowianie ? Jeszcze 10 lat temu na pierwszym miejscu był Egipt, ale po znanych wszystkim zawirowaniach zainteresowanie tym kierunkiem wyraźnie spadło. Podobnie jest z Tunezją, w mniejszym stopniu z Turcją. Numerem jeden wśród piotrkowian jest Grecja. Na drugim miejscu Hiszpania, a dalej Chorwacja, Bułgaria, Włochy czy hit sezonu - Albania.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)05.07.2017 06:59

Jadą na kredyt a cały rok spłacają byle zaimponować innym

81


gość ~gość (Gość)05.07.2017 19:00

Przeciętny Polak żeby wyjechać na wakacje bierze pożyczkę ,a potem spłaca cały rok. Mam 60 lat i nigdy nie byłam poza Polską ,bo nie było mnie stać.Teraz jak dzieci się usamodzielniły ,to zdrowie nie pozwala na dłuższe podróże.

10


Mariusz W. ~Mariusz W. (Gość)05.07.2017 18:01

Panie Marcinie ma Pan rację. Pozdrowienia dla całego Juventuru, szczególnie dla Pani Renaty R. Teneryfa choć zachmurzona była super.

10


Wiesiek ~Wiesiek (Gość)05.07.2017 15:09

Lepi kupić czteropaka i posiedzić przed blokim.

22


Janusz ~Janusz (Gość)05.07.2017 08:59

Nosze skarpetki do sandałów,tak mi wygodnie i nic nikomu do tego.

84


Grześ ~Grześ (Gość)05.07.2017 11:00

Ilu z was cioły mówi po angielsku Wygolony łeb na jeża Kazdy poznaje z daleka Polaka

14


leki ~leki (Gość)05.07.2017 08:29

wczoraj z sąsiadem kulturalnie wypiliśmi litr chorwackiej rakiji , dużo to czy mało ???

51


Zanzi ~Zanzi (Gość)05.07.2017 08:23

Cytuję:
A co najczęściej chcą zobaczyć piotrkowianie ? (...) Numerem jeden wśród piotrkowian jest Grecja. Na drugim miejscu Hiszpania, a dalej Chorwacja, Bułgaria, Włochy czy hit sezonu - Albania.

Te kierunki wycieczek podyktowane są głównie ceną, a nie chęcią pojechania właśnie tam ;)

72


Ty T2 dfr3 ~Ty T2 dfr3 (Gość)05.07.2017 07:21

Stereotypy, które są nakręcane przez tego typu rozmowy

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat