Polacy z Białorusi przyjechali do Piotrkowa

Strefa FM Sobota, 15 czerwca 20192 1830
Piotrkowianie już od jakiegoś czasu próbowali pomóc Polakom, którzy mieszkali na Białorusi i nie mieli możliwości, aby wrócić do kraju. W tym celu organizowano zbiórki pieniędzy, by opłacić im m.in. autokar. Wspólne starania przyniosły oczekiwane efekty i w sobotę na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury można było posłuchać występu przygotowanego właśnie przez Polaków, którzy przyjechali ze wschodu.

Ładuję galerię...

Przypomnijmy, w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano cykl koncertów charytatywnych "Wschód - Zachód". Ich głównym celem była pomoc Polakom z Białorusi, którzy od wielu lat chcieli odwiedzić swój kraj, jednak ze względów finansowych nie mieli takiej możliwości. Piotrkowianie zbierali pieniądze, by opłacić im m.in. autokar, który przywiezie ich do kraju. Zbiórka się udała, dzięki czemu w sobotę mieszkańcy Białorusi pojawili się w Piotrkowie Trybunalskim i zaśpiewali dla mieszkańców.

 

 


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.06.2019 23:49

Popieram takie inicjatywy- witajcie w Ojczyźnie.

90


Ananek ~Ananek (Gość)16.06.2019 22:27

Witajcie w Piotrkowie, czujcie się jak u siebie.

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat