Pół roku utrudnień

Tydzień TrybunalskiRegion Sobota, 05 grudnia 202052 10363
Remont drogi powiatowej Piotrków - Jeżów daje się we znaki kierowcom z naszego regionu. Szczególnie mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska muszą każdego dnia borykać się ze sporymi utrudnieniami. Ich zdaniem wyznaczony objazd pozostawia wiele do życzenia. To jednak nie jedyny problem.

Ładuję galerię...

Do czerwca zamknięty będzie wiadukt w Siomkach w związku z remontem drogi Piotrków - Jeżów, a kierowcy muszą jechać objazdem drogą powiatową od miejscowości Siomki do Krzyżanowa, a następnie od Krzyżanowa do Bujen drogą gminną, jednak ich zdaniem nie jest to najlepsze rozwiązanie. Droga na tym odcinku jest bardzo wąska i dziurawa. Swoje uwagi ma także Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska. - Ten projekt organizacji ruchu jest fatalny i nie do przyjęcia. Cały ciąg natężenia ze strony zachodniej gminy został poprowadzony poprzez Krzyżanów, Gąski i Bujny, drogą polną, która się do tego nie nadaje. Jej szerokość to 3,5 metra, częściowo droga utwardzona jest destruktem. Przy analizowaniu tego projektu wyraziliśmy negatywną opinię, sugerując aby objazd był poprowadzony przez Krzyżanów, Glinę do ulicy Glinianej w Piotrkowie. To byłoby najlepsze rozwiązanie, które jednak nie zostało wzięte pod uwagę – tłumaczy Roman Drozdek.

 


Wójt gminy Wola Krzysztoporska obawia się, że na tymczasowym objeździe może dochodzić do wielu niebezpiecznych zdarzeń, zwłaszcza, że mamy już zimową aurę. - Nie wyobrażam sobie jak przez pół roku tą drogą będzie odbywać się ruch samochodowy – dodaje.

 

Z kolei Zbigniew Starosta, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie, uważa, że nie ma możliwości poprowadzenia objazdu inną trasą. - Propozycja pana wójta, aby poprowadzić objazd m.in. ulicą Glinianą nie wchodzi w grę, ponieważ ta droga została już przekazana przez wójta gminy Wola Krzysztoporska wykonawcy, który przeprowadzi tam remont. Podczas analizy możliwości poprowadzenia objazdów, w grę wchodziło także wyprowadzenie ruchu na drogę krajową nr 91, ale to nie jest bezpieczne rozwiązanie ze względu na duży ruch. Projektant uznał, że obowiązujący obecnie objazd to najlepsze wyjście. My tę drogę monitorujemy, uzupełniamy pobocza, gdzie tworzą się dziury, czyli utrzymujemy ten przejazd tak, aby był bezpiecznym. Poza tym, pamiętajmy, że jest to przejazd wyłącznie dla samochodów osobowych, inne nie mogą się tamtędy poruszać – wyjaśnia Zbigniew Starosta.

 

Część kierowców, zwłaszcza z gm. Wola Krzysztoporska, decyduje się jednak nadłożyć kilka kilometrów i wybiera krajową 91-kę, mimo że ruch na tej drodze ze względu na budowę A1 jest bardzo duży. Jednak wystarczy kolizja lub wypadek, tak jak w miniony poniedziałek, aby kolejna możliwość przejazdu została wykluczona i tworzyły się ogromne korki w całym regionie.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Iol ~Iol (Gość)06.12.2020 13:14

Dajcie ludziom decydować jaki i kiedy mogą jeździć, wiem że dla niektórych pis to komuna, ale PRL się skończył.. Mogę jeździć jak chce a nie jak mi każą

20


gość_mieszkaniec ~gość_mieszkaniec (Gość)06.12.2020 09:32

Wiadukt w Siomkach to nałożenie nowej karoseri na przerdzewiałe podwozie, od spodu druty na wierzchu wszystko się sypie po drugie jak dyr. Starosta zabezpieczył dzieciom, ludziom ul. Północnej przejście do szkoły, sklepu czy na przystanek PKS. Jesteśmy zmuszeni przechodzić przez tory pod tym wiaduktem patrząc czy jakiś kawałek betonu nie spadnie na głowę lub budowlańcy czegoś nie zrzucą innej drogi dla pieszych nie ma. A jak już remontujemy to wypadało by wykonać schody na wiadukt od strony ul. Północnej. Objazd drogą przez Krzyżanów na ten ruch to tragedia a wykonanie obiadu po starej Lini przy wiadukcie to chwestia chęci dyr. Starosty, najprostrze rozwiązanie.

23


gość_gliniak ~gość_gliniak (Gość)06.12.2020 11:22

Burza nie wiadomo o co wywołana przez wójta chyba, przecież ja jako mieszkaniec jeżdżę jak chce i nie muszę się stosować do zalecanych objazdów. Prawdopodobnie to chodzi znów o jakieś zagrywki polityczne wójta.

42


Robcio ~Robcio (Gość)05.12.2020 09:33

No na zdjęciach widać naszą drogę gminną, może Wójt pomyśli wreszcie o drogach a nie tylko place zabaw i inne fanaberie

103


gość_chłopok ~gość_chłopok (Gość)06.12.2020 08:39

Nie narzekejta nie narzekejta,mata dofinansowanie do wachy to nie płaczta tylko jeźdźta jak mata objazda

41


gość_cb ~gość_cb (Gość)06.12.2020 00:36

A kiedy posterunek policji w Woli co wójt już na zdjęciach z rok temu pokazywał?

60


gość_hawe ~gość_hawe (Gość)06.12.2020 00:33

Wola, to stan umysłu

21


gość_mo ~gość_mo (Gość)05.12.2020 20:00

Drogi na terenie gminy Wola są najgorsze w powiecie. Laski, Parzniewice. Obdojazdach do samej Woli nie wspomnę. Tragedia...

50


gość_mosejas ~gość_mosejas (Gość)06.12.2020 00:22

Za parę miesięcy zapomnimy o trudnościach a droga będzie. Dobrze że robią.

31


gość_gość ~gość_gość (Gość)06.12.2020 00:14

Jest zrobiony znak informujący o objeździe przez Krzyżanów gąski a gdzie jest ?Stara Wieś? w gminie Wola Krzysztoporska

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat