Pół roku utrudnień

Tydzień TrybunalskiRegion Sobota, 05 grudnia 202052 10193
Remont drogi powiatowej Piotrków - Jeżów daje się we znaki kierowcom z naszego regionu. Szczególnie mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska muszą każdego dnia borykać się ze sporymi utrudnieniami. Ich zdaniem wyznaczony objazd pozostawia wiele do życzenia. To jednak nie jedyny problem.

Ładuję galerię...

Do czerwca zamknięty będzie wiadukt w Siomkach w związku z remontem drogi Piotrków - Jeżów, a kierowcy muszą jechać objazdem drogą powiatową od miejscowości Siomki do Krzyżanowa, a następnie od Krzyżanowa do Bujen drogą gminną, jednak ich zdaniem nie jest to najlepsze rozwiązanie. Droga na tym odcinku jest bardzo wąska i dziurawa. Swoje uwagi ma także Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska. - Ten projekt organizacji ruchu jest fatalny i nie do przyjęcia. Cały ciąg natężenia ze strony zachodniej gminy został poprowadzony poprzez Krzyżanów, Gąski i Bujny, drogą polną, która się do tego nie nadaje. Jej szerokość to 3,5 metra, częściowo droga utwardzona jest destruktem. Przy analizowaniu tego projektu wyraziliśmy negatywną opinię, sugerując aby objazd był poprowadzony przez Krzyżanów, Glinę do ulicy Glinianej w Piotrkowie. To byłoby najlepsze rozwiązanie, które jednak nie zostało wzięte pod uwagę – tłumaczy Roman Drozdek.

 


Wójt gminy Wola Krzysztoporska obawia się, że na tymczasowym objeździe może dochodzić do wielu niebezpiecznych zdarzeń, zwłaszcza, że mamy już zimową aurę. - Nie wyobrażam sobie jak przez pół roku tą drogą będzie odbywać się ruch samochodowy – dodaje.

 

Z kolei Zbigniew Starosta, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie, uważa, że nie ma możliwości poprowadzenia objazdu inną trasą. - Propozycja pana wójta, aby poprowadzić objazd m.in. ulicą Glinianą nie wchodzi w grę, ponieważ ta droga została już przekazana przez wójta gminy Wola Krzysztoporska wykonawcy, który przeprowadzi tam remont. Podczas analizy możliwości poprowadzenia objazdów, w grę wchodziło także wyprowadzenie ruchu na drogę krajową nr 91, ale to nie jest bezpieczne rozwiązanie ze względu na duży ruch. Projektant uznał, że obowiązujący obecnie objazd to najlepsze wyjście. My tę drogę monitorujemy, uzupełniamy pobocza, gdzie tworzą się dziury, czyli utrzymujemy ten przejazd tak, aby był bezpiecznym. Poza tym, pamiętajmy, że jest to przejazd wyłącznie dla samochodów osobowych, inne nie mogą się tamtędy poruszać – wyjaśnia Zbigniew Starosta.

 

Część kierowców, zwłaszcza z gm. Wola Krzysztoporska, decyduje się jednak nadłożyć kilka kilometrów i wybiera krajową 91-kę, mimo że ruch na tej drodze ze względu na budowę A1 jest bardzo duży. Jednak wystarczy kolizja lub wypadek, tak jak w miniony poniedziałek, aby kolejna możliwość przejazdu została wykluczona i tworzyły się ogromne korki w całym regionie.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_rnik ~gość_rnik (Gość)07.12.2020 19:55

Nasz wójt tragedia. Za długo już rządzi, czas na zmiany

20


gość_wola ~gość_wola (Gość)08.12.2020 18:26

Poza tym, pamiętajmy, że jest to przejazd wyłącznie dla samochodów osobowych, inne nie mogą się tamtędy poruszać – wyjaśnia Zbigniew Starosta.
Polecam sprawdzić przejazd aut osobowych...tiry, autobusy, dostawcze...same osobówki ;-)

13


gość_nauczyciel z bujen ~gość_nauczyciel z bujen (Gość)06.12.2020 12:56

,,to jak na dyrektora-to niewypada. Radziłbym jednak uderzyć się w piersi, przyznać się do błędu Panie Dyr i zmienić ten fatalny objazd ,,dopuki" jeszcze szkody nie są tak wysokie

21


gość_arczi21 ~gość_arczi21 (Gość)09.12.2020 01:05

Witam . Obiazd powinni zrobić przez A1
( przejazd słomki goski 51,3642340, 19,6134449 ). rondo lub światła na czujnik . Choć mogli skoczyć most w ptb A następnie robić dalej tak to bym dojerzdzał do Bełchatowa przez ptb i po kłopocie.

02


gość_atur ~gość_atur (Gość)07.12.2020 23:38

Każdy zdrowo myślący kierowca pojedzie taką drogą, która mu najbardziej odpowiada. To jest objazd drogi lokalnej, sami mieszkańcy regionu się tędy poruszają, więc każdy zna wiele innych możliwości. Po co nad tym myśleć, każdy sobie poradzi. A jeśli kierowca nie używa mózgu, to niech jedzie objazdem wyznaczonym.

20


początek ~początek (Gość)05.12.2020 09:32

Wójt jak zwykle: coś powiedział co się kupy nie trzyma.
Poprowadzić przez Glinę jak droga juz oddana do remontu. Oryginalnie.
Widać że nie myśli przed tym co powie

83


gość_czaw ~gość_czaw (Gość)05.12.2020 09:19

Wójt się wstydzi zapewne jak ta droga gminna po której idzie objazd wygląda. Nie zadbał przez lata o drogi a teraz mu wstyd.

41


Iol ~Iol (Gość)06.12.2020 12:32

Dajcie ludziom decydować jaki i kiedy mogą jeździć, wiem że dla niektórych pis to komuna, ale PRL się skończył.. Mogę jeździć jak chce a nie jak mi każą

20


Wójt Wola K ~Wójt Wola K (Gość)06.12.2020 01:44

Odnosząc się do wypowiedzi dyr Starosty pragnę Pana dyrektora poinformować że umowa z wykonawcą nie na remont a na przebudowę drogi w Glinie została zawarta na okres 3-ch lat w formule zaprojektuj-wybuduj. Myślę że Pan Dyr wie na czym to polega , jeżeli nie wie to uprzejmie wyjaśniam, że w 1-wszym roku czyli 2021 wykonawca przygotowuje projekt budowlany a w latach następnych czyli w 2022-23 przystępuje do robót budowlanych a zatem w tym i przyszłym roku ruch na drodze przez Glinę aż do ul. Glinianej będzie odbywał się normalnie. Dlatego Panie Dyr jak Pan powołuje się na umowę zawartą przez Wójta to wypadałoby najpierw zapoznać się z jej treścią a ponieważ Pan tego nie zrobił wprowadził Pan opinie publiczną w błąd i teraz należałoby mieszkańców przeprosić. Myślę że nie zrobił Pan tego świadomie a jedynie z niewiedzy ale jak z niewiedzy to jak na dyrektora-to niewypada. Radziłbym jednak uderzyć się w piersi, przyznać się do błędu Panie Dyr i zmienić ten fatalny objazd dopuki jeszcze szkody nie są tak wysokie. Ja nadal stoję na stanowisku że najlepszym rozwiązaniem i pod względem prawnym ,parametrów drogi i bezpieczeństwa jest objazd przez m. Glina do ul. Glinianej. I już na koniec Panie Dyr Starosta apropo tych napraw i remontów jakie na drodze objętej objazdem wykonujecie-informuje że jest to wykonywane wbrew obowiązującym przepisom prawa m.in. bez uzgodnień z Zarządcą drogi, z wejściem na prywatne grunty......itd. o czym poinformowany został Starosta Piotrkowski stosownym pismem.
Wójt Gminy Wola K. Roman Drozdek

53


gość_ortografia ~gość_ortografia (Gość)06.12.2020 13:17

Żenada jeśli to wójt napisał "dopuki". Może zrzuta na słownik ortograficzny

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat