ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pokerowa twarz - niezbędnik pokerzysty?

Środa, 21 października 2020 1696
Mówi się, że niektórzy ludzie mają „emocje wymalowane na twarzy”. W przypadku takich osób, jako zwykły obserwator na pierwszy rzut oka jesteś w stanie określić, jaki mają dzień. Inni są trudniejsi do przeczytania, zachowując neutralny wyraz twarzy nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Jeżeli myślisz o karierze pokerzysty z pewnością będzie ci zdecydowanie łatwiej, gdy reprezentujesz tą drugą grupę osób.

 

Zasady Poker Texas Holdem są proste, a sam poker jest coraz popularniejszy. Na świecie w pokera grają miliony osób, część robi to zawodowo. „Pokerowa twarz” to jeden z elementów gry, który nie jest ściśle związany ze strategią, ale może mieć spore znaczenie w przypadku, gdy preferujesz rozgrywki pokera na żywo.

 

Mowa Ciała

Mowa ciała jest bardzo istotna gry grasz w pokera, ponieważ inni gracze uważnie obserwują, w jaki sposób zachowujesz się podczas gry, jeżeli w tym momencie swoją mimiką twarzy zdradzisz cokolwiek, będziesz miał poważny problem, aby wygrać rozdanie. Istnieje oczywiście wiele sposobów na zachowanie neutralnej mowy ciała, a jedną z nich jest wpatrywanie się w przeciwnika. Brzmi absurdalnie? Niekoniecznie! W myśl zasady „najlepszą obroną jest atak” wpatrywanie się w rywala, może być świetnym treningiem dla zachowania pokerowej twarzy.

Kiedy ze spokojem będziesz w stanie wpatrywać się w swojego przeciwnika, zyskasz nie tylko pewność siebie, ale w starciu z mniej doświadczonymi graczami, będziesz również w stanie wyłapać pewne niuanse, które mogą zdradzić ci siłę kart rywala.

Ukryj swoją twarz

Chociaż pierwszy scenariusz brzmi jak idealny plan, nie każdy jest w stanie opanować taką sztukę. Wówczas przydatne może okazać się zakrycie twarzy. Możesz „osłonić” swoje słabe punkty na wiele sposobów – wszystko zależy od twoich słabych punktów. Jeżeli problem są twoje oczy, możesz skorzystać z okularów przeciwsłonecznych, jeżeli w sytuacjach stresowych przełykasz ślinę i chcesz to ukryć, możesz po prostu ubrać chustę, a dodatkowo nałożyć kaptur.

Chociaż możesz spotkać się z nieprzychylnymi opiniami ze strony innych graczy, twoim celem jest wygrana i dopóki nikt nie zakazuje takich praktyk, możesz je stosować bez względu na to, co sądzą o tym twoi rywale.

Jak istotna jest pokerowa twarz?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz najpierw zapytać sam siebie, czy preferujesz rozgrywkę na żywo, czy też pokera online. Jeżeli wolisz grę w zaciszu własnego domu, temat pokerowej twarzy nie powinien zajmować twoich myśli - twoi rywale i tak Cię nie widzą. W przypadku gdy grasz na żywo, pokerowa twarz może okazać się cenną bronią w grze na wyższych poziomie. Czasami po prostu łatwiej zrozumieć komunikaty na wyższym poziomie gry, ponieważ jest bardziej czytelne to, co próbują osiągnąć gracze. Nowi gracze mogą nie być do końca świadomi czy blefują, czy też grają zakład dla wartości, kiedy wkładając pieniądze do puli.

Kiedy starasz się być wyrywającym pokerzystą, zawsze musisz unikać leaków (czyli słabych punktów) w grze, a możliwość odczytania emocji z twojej twarzy z pewnością do takich się zalicza.

Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat