Pokazali ducha rywalizacji. Gminne zawody sportowo-pożarnicze Szydłów 2019

ePiotrkowRegion Środa, 10 lipca 20190 2946
W niedzielę, 7 lipca boisko sportowe w Szydłowie stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Do turnieju, rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów stanęło 17 jednostek OSP z terenu gminy Grabica.

Zawody rozpoczęły się musztrą, następnie rozegrano tzw. bojówkę strażacką. Po długich zmaganiach druhowie z niecierpliwością wyczekiwali odczytania wyników. I tak, wśród seniorów niekwestionowanym liderem zawodów okazała się OSP z Majkowa Średniego, drugie miejsce zajęli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie, zaś trzecie drużyna OSP z Krzepczowa.

 

Wśród Młodzieżówek prym wiedli druhowie z OSP Grabica, drugie miejsce zajęła jednostka z OSP Brzoza, trzecie z OSP Boryszów. Niewątpliwą atrakcją zawodów był udział żeńskiej drużyny pożarniczej z OSP Grabica. Panie pokazały, że zaangażowaniem, determinacją i wysokim poziomem wyszkolenia nie odbiegają od drużyn męskich.

 

Najlepsze drużyny w klasyfikacji ogólnej otrzymały puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez wójta gminy. Druhny i druhowie pokazali w niedzielę prawdziwego ducha rywalizacji. Zawody były przede wszystkim ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej strażaków i będącego w ich posiadaniu podstawowego sprzętu, w tym motopompy, rozdzielaczy, prądownicy oraz węży. Po zmaganiach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na festyn integracyjny.

 

 

 

(materiały: UG Grabica) 


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (0)

Komentowanie zostało wyłączone.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat