Pokaz radosnego szczypiorniaka

Strefa FM Niedziela, 05 maja 20134
Aż 76 bramek obejrzeli kibice, którzy wybrali się na mecz PGNiG Superligi o miejsca 5-8 pomiędzy Piotrkowianinem a TAURON Stalą Mielec. Wygrali goście 39:37 (18:15), ale nasz zespół zagrał dobre, widowiskowe zawody. Nie można zapominać, że zespół z Mielca był przed sezonem brany pod uwagę jako kandydat do podium.

Mecz rozpoczął się od dwóch rzuconych bramek przez zespół Piotrkowianina. Goście szybko odrobili straty i sami wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W 5. minucie było 4:2 dla przyjezdnych. Obie drużyny prześcigały się w widowiskowych akcjach zapominając momentami o obronie. Stąd wysoki wynik do przerwy - 18:15 dla TAURON Stali. Kilka minut po wznowieniu goście wyszli na prowadzenie 23:16. Piotrkowianin nie załamał się jednak słabszym początkiem drugiej połowy i zaczął odrabiać straty. Ostatecznie przegrał dwoma trafieniami - 37:39, a ostatnie bramki dla naszej drużyny rzucił Roman Pożarek

Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień w Mielcu. O piąte miejsce zagra zwycięzca dwumeczu, a pokonany rywalizować będzie o miejsca 7-8.

Piotrkowianin - Tauron Stal Mielec 37:39 (15:18)
Piotrkowianin: Ner, Procho, Wnuk - Daćko 1, Tórz 2, Miszka 2, Woynowski 2, Trojanowski 7/2, Różański 3, Skalski 1, Iskra 4, Pilitowski 5, Titow 5/1, Pożarek 4, Krawczyk 1.
Trener: Tadeusz Jednoróg
Kary: 10 min