Pokaz laserowy na cześć Jana Pawła II

ePiotrkow Wtorek, 06 maja 20143 5557
3 maja w kościele św. Floriana w Sulejowie odbył się wzruszający pokaz laserowy pt. "Jan Paweł II – święty z ziemi polskiej". Pokaz przedstawiał animacje laserowe obrazujące wydarzenia z historii Polski, symbole państwowe, religijne oraz obrazy i homilie związane z Janem Pawłem II.

Podświetlone prezbiterium, postacie świętych unoszące się w powietrzu oraz przepiękna muzyka zapierały dech w piersiach wszystkich, którzy przybyli do świątyni na zaproszenie Urzędu Miejskiego w Sulejowie oraz księdza proboszcza Karola Olczyka.

Pokaz rozpoczęły animacje związane z początkami Państwa Polskiego (m.in. postacie Mieszka I, Bolesława Chrobrego) oraz najważniejszymi wydarzeniami historycznymi sięgającymi aż po czasy Solidarności. W pokazie pojawiły się ponadto akcenty związane ze św. Janem Pawłem II, jego apostolskim życiem, mądrymi słowami zapadającymi w pamięć. Nie zabrakło również uczty dla ucha – pokazowi towarzyszyła przepiękna muzyka J.S.Bacha, F.Chopina, J.Ruttera, J.Haydna, J.F.Haendela, S.Surzyńskiego, która wykonana w murach kościoła o doskonałej akustyce wywołała dreszcze emocji.

Szczególne podziękowania organizator pokazu - Urząd Miejski w Sulejowie, kieruje do proboszcza parafii św. Floriana w Sulejowie księdza Karola Olczyka za ogromną życzliwość i przychylność wobec zrealizowanego przedsięwzięcia. 


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

misia ~misia (Gość)24.05.2014 00:15

"santi", Nie byłeś nie widziałeś a zabierasz głos.Jak się chce wypowiadać na jakis temat to trzeba mieć w głowie jakąś wiedzę a nie sieczke.

00


haha ~haha (Gość)06.05.2014 14:52

ale shit ja pierdziele...
widzeeee!!! buzie widzeee!! matuchno kochana :DD

07


santi ~santi (Gość)06.05.2014 09:22

kiczowatość nie zna granic

09


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat