Pogoda sprzyja jeździe na jednośladach. Policja apeluje o rozwagę!

Policja Sobota, 01 lipca 20178 5055
Pamiętajmy, że jadący na jednośladzie jest uczestnikiem ruchu, który posiada zarówno obowiązki jak i uprawnienia zgodne z kodeksem drogowym. Główną przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów jest nadmierna prędkość i zajechanie drogi przez kierujących samochodami.

Kierujący motocyklami jak i samochodami powinni pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i wzajemnym szacunku na drodze. Kierowcy samochodów muszą być świadomi, że zarówno rowerzysta jak i motocyklista należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale prawa na drodze mają takie same jak kierowcy innych pojazdów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

 

Policjanci przestrzegają, że niezachowanie należytej ostrożności i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zagrożone jest karą grzywny nawet do 5000 złotych. Odpowiedzialność karna sprawcy będzie dużo większa jeżeli osoba pokrzywdzona dozna  obrażeń. W takiej sytuacji oprócz daleko idącej odpowiedzialności cywilnej, kierujący pojazdem musi się liczyć z karą pozbawienia wolności  do lat 3, a w przypadku gdy poszkodowany poniesie śmierć nawet do lat 8.  Reguły zachowania ostrożności lub szczególnej ostrożności, to zasady, do których użytkownik drogi powinien się bezwzględnie stosować. Oznacza to, że należy unikać  zachowań, które mogłoby prowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Super fanka ~Super fanka (Gość)01.07.2017 15:53

A Pan Flaszka jeździ po krzakach ze swoją czarną kukłą,kiedy ty Kieliszeczku drogowy zmądrzejesz?

32


oj ~oj (Gość)02.07.2017 09:19

A ja apeluję o rozwagę dla rowerzystów jadących przez pasy

20


Witek ~Witek (Gość)01.07.2017 18:48

Rady drogówki wolne żarty na czym oni się znają ale najmądrzejsi w pouczaniu innych . W tym roku nie ma warunków do jazdy motorem dzień słońca tydzień zimna i deszczu. Pamiętam gdy zaczynałem pracę jeździłem do pracy motocyklem początek mają wieczorami cieplutko zapach łąk i kwitnących drzew a dziś co zimno i smród gnojowicy unoszący się woków miasta . Pogody nie ma jak kiedyś dlatego ,że ingeruje się w pogodę przez opryski chemiczne a nasz rząd to ukrywa i pora z tym skończyć

72


kawasaki ~kawasaki (Gość)01.07.2017 13:14

Ja już se pojeździłem.0.47 mg/l.

31


pieszy ~pieszy (Gość)01.07.2017 11:16

Niestety, do takich, którym myślenie sprawia ból, nie trafi żaden apel Policji o bezpieczną jazdę.

101


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat