Pogoda na weekend

Strefa FM Piątek, 30 lipca 20210 1449
Burze, upały, a może ochłodzenie? Jaka pogoda czeka nas w czasie nadchodzącego weekendu?
fot. pixabay.com / JillWellington

 

- W piątek kolejny ładny i spokojny dzień. Temperatura maksymalna wyniesie 27 stopni Celsjusza - mówił w Maglu Michał Sowała, rzecznik Łowców Burz Łódzkie. - Wiatr będzie wiał z kierunku zachodniego osiągając w porywach do 35 km/h. Ciśnienie w ciągu dnia nieco spadnie i wyniesie około 1008 hPa. W ciągu dnia nie powinny pojawiać się opady.

 

W sobotę temperatura wyniesie od 26 na północnym zachodzie do nawet 30 stopni na krańcach południowo wschodnich. Wiatr zachodni oraz północno wschodni w porywach dochodzący do 30 km/h. Ciśnienie w ciągu dnia spadnie nieznacznie do poziomu 1006 hPa, wieczorem natomiast i w nocy wzrośnie do poziomu 1009 hPa.

 

W niedzielę czeka nas bardziej dynamiczny dzień. Możliwy jest rozwój bardzo głębokiej konwekcji. Strefa burz powinna wejść do województwa od południowego zachodu. W ciągu przechodzenia burz możliwe są opady do 40mm, wiatr w porywach do 90 km/h, nie wyklucza się opadów gradu do 3 cm. Ciśnienie w ciągu dnia spadnie do 1002 hPa. Wiatr z kierunków zmiennych.

 

Prognoza pogody dla naszego regionu w każdy piątek w Maglu na antenie radia Strefa FM ok. 9:10.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat