Pogoda na weekend

Region Piątek, 18 czerwca 20210 1256
W weekend czekają nas prawdziwe tropikalne upały. W naszym regionie termometry będą wskazywać nawet 32 stopnie.
fot.pixabay.com

Piątek 18.06.2021

 

W ciągu dnia na terenie województwa łódzkiego wystąpią temperatury na poziomie 30-32°C - prognozuje Michał Sowała, rzecznik Łowców Burz Łódzkie. Wszystko to za sprawą powietrza zwrotnikowego, które do nas płynie z południa Europy. W ciągu dnia czeka nas dużo słońca, od czasu do czasu pojawią się niewinne cumulusy, które nie powinny przynosić opadów. Ciśnienie będzie w ciągu dnia nieznacznie się wahać, ale na koniec dnia ustabilizuje się na poziomie 1018 hPa. Wiatr słaby z zachodu i południowego zachodu.

 

Sobota 19.06.2021

 

W sobotni dzień czeka nas kontynuacja gorącej upalnej aury. W ciągu dnia temperatura osiągnie poziom od 34°C na zachodzie województwa, przez 32°C w centrum i na wschodzie łódzkiego. Za dnia ponownie niewiele chmur na niebie. Wiatr nadal będzie wiał z kierunku południowo zachodniego. Ciśnienie w ciągu dnia nieznacznie spadnie i osiągnie ono poziom 1014 hPa na koniec sobotniego dnia.

 

Niedziela 20.06.2021

 

Temperatura nadal utrzyma się na wysokim poziomie. W ciągu dnia możemy spodziewać się temperatury na poziomie od 31 do 33 stopni. Wiatr będzie wiał z kierunków zmiennych. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie 1014 hPa.

Jak widać mamy potężne ocieplenie. Podczas upałów należy spożywać duże ilości wody. Jednocześnie apelujemy o to by nie zostawiać w samochodach dzieci oraz zwierząt. Temperatura w samochodzie na parkingu bardzo szybko może wzrosnąć do poziomu 70*C.

 

opr. (a) (mc)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat