Pogoda na weekend

Strefa FM Piątek, 14 maja 20216 3971
Prognoza pogody zmienia się szybciej niż sama pogoda. Jaki będzie najbliższy weekend? Oto najnowsza prognoza przygotowana przez Łowców Burz Łódzkie.
fot. pixabay.com

 

- W piątek na terenie województwa zacznie przybywać chmur - mówił w radiowym Maglu rzecznik ŁBŁ Michał Sowała. - Po południu powinno zacząć padać w pasie od Kutna po przez Łask, Łódź i Skierniewice aż do wysokości Radomska. W pozostałej części województwa również możliwe są opady o charakterze przelotnym oraz ciągłym. W ciągu całego dnia powinno spaść na terenie całego województwa do 4 mm deszczu. Temperatura maksymalnie osiągnie 21*C w południowowschodniej części województwa łódzkiego. Na pozostałym obszarze temperatura maksymalna nie powinna przekroczyć 20*C. Ciśnienie do końca dnia wzrośnie z 1001 hPa do 1006 hPa. Wiatr zachodni w porywach do 45 km/h.

W sobotę na terenie całego województwa łódzkiego będą występować liczne komórki opadowe. Opady będą miały charakter rozproszony. Więcej opadów czeka nas wieczorem i w nocy, kiedy to powinno zacząć padać na terenie całego województwa łódzkiego. W ciągu dnia możliwe są pojedyncze burze, które będą krótkotrwałe i nie powinny przynosić żadnych szkód. Wtedy to powinno spaść od 5 do 8 mm deszczu. Temperatura maksymalna - do 20*C. Wiatr zachodni i południowo zachodni w porywach do 40 km/h.


W niedzielę na terenie całego województwa wystąpią opady deszczu. Opady w niektórych miejscach mogą mieć charakter ciągły. Opady powinny ustępować w godzinach popołudniowych. Temperatura maksymalna osiągnie 19*C. W ciągu dnia zwłaszcza na wschodniej ścianie województwa możliwy jest rozwój burz, które będą wręcz stacjonarne i bardzo punktowe. Wiatr będzie wiał z południowego zachodu a w porywach osiągnie do 40 km/h.


Prognoza pogody Łowców Burz Łódzkie w każdy piątek w Maglu ok. 9.10.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

:) ~:) (Gość)15.05.2021 13:06

Coś im te prognozy nie wyszły;)
Pan Cyganiak jest o wiele lepszy:)

20


a74 ~a74 (Gość)14.05.2021 20:48

A mi w komórce opadają drzwi

10


słuchacz Strefy FM ~słuchacz Strefy FM (Gość)14.05.2021 09:58

Przyznam się nieśmiało do tego, że od tych "komórek opadowych" wolałem prosty, ciekawy i niewyszukany język pana Cyganika.

70


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)14.05.2021 16:32

Co za różnica jaka będzie pogoda? Ważne by sklepy z alkoholem były czynne

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat