Pogoda na weekend

Strefa FM Piątek, 26 marca 20212 1158
Wyjątkowo długo w tym roku czekaliśmy na wiosnę w pogodzie, ale wiele wskazuje że wreszcie się doczekaliśmy. Jaka pogoda czeka nas w weekend?
fot. pixabay.com / satynek

 

- W piątek prawdziwy podmuch wiosny - prognozuje Michał Sowała, rzecznik Łowców Burz Łódzkie. -Temperatura w ciągu dnia osiągnie maksymalnie 16*C. W ciągu dnia ciśnienie będzie lekko spadać i na koniec dnia osiągnie poziom 1019 hPa. W ciągu dnia możliwe przelotne opady deszczu. Wiatr będzie wiał z południa i południowego zachodu w porywach do 20 km/h.

W sobotę czeka nas znaczna przebudowa pola barycznego za sprawą frontu atmosferycznego, który wkroczy do nas od zachodu. W ciągu zacznie przybywać chmur i około południa wkroczy do naszego województwa strefa ciągłego opadu. Spadnie też temperatura z poziomu 15*C do 10*C. Wzmocni się siła i prędkość wiatru. W momencie przechodzenia frontu atmosferycznego jego porywy mogą osiągnąć do 70 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunku zachodniego. Spadnie również ciśnienie atmosferyczne i osiągnie poziom 1016 hPa.

W niedzielę temperatura maksymalna osiągnie od 8*C do 10 *C. W ciągu dnia na terenie całego województwa możliwe są liczne rozpogodzenia - czeka nas spokojny i słoneczny dzień. Porywy wiatru osiągną maksymalnie do 40 km/h. Wiatr zachodni. Ciśnienie zacznie rosnąć za sprawą wyżu znad Karpat i osiągnie wieczorem poziom 1026 hPa.

Prognozy pogody Łowców Burz Łódzkie można wysłuchać w każdy piątek kilka minut po godzinie 9.00 w magazynie Magiel.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bronislaw ~Bronislaw (Gość)26.03.2021 13:26

Bierze już duży leszcz na zalewie?

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat