Pogoda na weekend

Strefa FM Piątek, 05 marca 20212 1615
Czwartek przyniósł kolejną zmianę pogody. A co czeka nas w weekend? O tym w korespondencji grupy Łowcy Burz Łódzkie.
fot. pixabay.com / waqutiar

 

- W ciągu dnia odczujemy działanie wędrującego z północy frontu atmosferycznego - mówił w Maglu Michał Sowała, rzecznik ŁBŁ. - Od północy 5 marca odczujemy postępujące ochłodzenie. W ciągu dnia możemy spodziewać się temperatury około 1 *C. Na całym obszarze województwa za sprawą frontu atmosferycznego będą pojawiać się opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Taka mieszanka sprawi, że na drogach może być bardzo ślisko. Wiatr będzie wiał z kierunku północnego ze średnią prędkością 10 km/h, a w porywach osiągnie do 45 km/h. Zachmurzenie w ciągu dnia niemal całkowite. Ciśnienie zacznie nieznacznie rosnąć i wieczorem osiągnie 1028 hPa. W nocy czekają nas nadal opady mieszane, a temperatura spadnie do -2*C.

W sobotę temperatura osiągnie maksymalnie +2*C. Wiatr zmieni kierunek i będzie wiał z zachodu z prędkością do 10 km/h, ale w porywach osiągnie nawet 40 km/h. Zachmurzenie będzie ustępować. W sobotę nie wyklucza się punktowych i rozproszonych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Ciśnienie nieco spadnie i osiągnie 1026 hPa.

W niedzielę czeka nas dalsze mieszanie się mas powietrza. Ciśnienie będzie spadać i około południa osiągnie 1020 hPa. W ciągu dnia da o sobie znać wiatr. W ciągu dnia będzie wiał ze średnią prędkością 20 km/h, a w porywach osiągnie do 60 km/h. Temperatura w ciągu dnia osiągnie maksymalnie 3*C. Opady śniegu i śniegu z deszczem mogą pojawić się jedynie na wschodzie województwa. Zachmurzenie w ciągu dnia będzie całkowite oraz umiarkowane.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zagadka ~Zagadka (Gość)05.03.2021 11:22

Co to znaczy jak po kilku dniach ciepłych przychodzą dwa dni brzydkiej pogody ?
Tzn., że nadchodzi weekend.

00


gość_frans ~gość_frans (Gość)05.03.2021 09:37

Bierze leszcz na zalewie?

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat