Podziel się pomysłami na dalszy rozwój miasta

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 12 marca 202141 2557
Do końca marca piotrkowianie mają czas, aby wyrazić swoją opinię dotyczącą kierunków rozwoju miasta do 2030 roku. Do wypełniania specjalnej ankiety zachęcają miejscy urzędnicy.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

W Urzędzie Miasta trwają prace nad opracowaniem „Strategii Rozwoju Miasta Piotrków Trybunalski 2030”. Powstający dokument będzie podstawowym instrumentem długofalowego zarządzania miastem i określi strategiczne kierunki jego rozwoju w perspektywie następnych dziewięciu lat.

Urzędnicy zwracają się z prośbą do mieszkańców miasta o wypełnianie ankiety. - Zależy nam, aby jak najwięcej piotrkowian wypowiedziało się na temat kierunków rozwoju miasta – mówi Katarzyna Szokalska, kierownik Biura Planowania Rozwoju Miasta. – Opinie i uwagi piotrkowian wyrażone w ankiecie wykorzystamy przy formułowaniu ostatecznego dokumentu, który będzie ważny nie tylko z perspektywy kierunków rozwoju naszego miasta na najbliższe lata, ale również ze względu pozyskiwania pieniędzy zewnętrznych z najbliższej perspektywy unijnej - dodaje. 

Anonimowa ankieta jest dostępna TUTAJ.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fan piotrkowa ~fan piotrkowa (Gość)14.03.2021 10:45

Najlepiej wszystko za darmo. A co to znaczy mędrcy - socjaliści (Marlenko i Ggghh) - za darmo? Deprawacja społeczeństwa postępuje. Więcej przywilejów i darmowej kasy. Te wasze pomysły pokażą, co to znaczy "za darmo" - jak te wymienione przez was miasteczka padną. Mądre zarządzanie - nie dawanie. Piotrków - stolicą woj. Trybunalskiego :)

22


Sara ~Sara (Gość)14.03.2021 10:24

Miasto które straciło bezpowrotnie wiele lat. Czas na zmiany.

31


Ggghh ~Ggghh (Gość)12.03.2021 15:46

Darmowe linie dla mieszkańców miasta tak jak to jest w Tomaszowie, i Bełchatowie miej smogu

92


politolog ~politolog (Gość)13.03.2021 22:59

Bez wymiany magistrackiej ekipy w tym mieście nic się dobrego nie zrobi. Ta ekipa nie słucha swoich mieszkańców, wszystko wie najlepiej. Potrafią tylko łupić przeciętnego mieszkańca. Administrujący naszym miastem nie mieli i nie mają wizji rozwoju. Nauczyciele powinni uczyć dzieci w szkołach a lekarze powinni leczyć chorych ludzi. Jeśli nie mieli pojęcia o rozwoju miasta to po co się pchali na te stołki? Chodziło tylko o kasę i może o swój prestiż.

61


Piotr Piotrranga13.03.2021 11:30

W tej ankiecie to niespecjalnie jest miejsce na pomysły.
Wygląda, że strategia ma zakładać kontynuację dryfowania miasta na mieliznę a w zasadzie pozostania na tej mieliźnie.
Realizacja pomysłów typu: opłacana wyłącznie z podatków ( tzw darmowa) komunikacja, rozbudowa ulic, budowa dróg rowerowych itp wymaga kasy.
Miasto ma między innymi kasę z PIT (ok połowy tego podatku trafia do kasy miasta) i z podatków od nieruchomości.
Strategia powinna zawierać takie kierunki działań które powodowałyby wzrost płaconego w mieście PIT-u ( zarówno wzrost zarobków jak i liczby płacących) i wzrost płaconych podatków od nieruchomości tu przede wszystkim chodzi o to by tych nieruchomości było dużo. Czyli chodzi o inwestycje i to głownie przemysłowe. Tymczasem w mieście nie ma terenów inwestycyjnych - ba nie widać aby magistrat tym się przejmował. Teren 1 ha to NIE JEST teren inwestycyjny pod przemysł tu potrzeba minimum 20 ha.
Pytanie dotyczą tematów czy więcej przedszkoli, czy zieleni, co ma być wizytówką miasta (napisałem, że drogi wjazdowe) itp. Czyli mamy jakieś wpływy i jakoś je podzielimy. Brak jakichkolwiek działań by te wpływy podatkowe powiększyć.
Tu potrzebna by była budowa połączenia między Sulejowską a Krakowskim Przedmieściem ( a dalej do Glinianej ) co 1) umożliwiłoby wyeliminowanie ruchu tranzytowego z Wolborskiej, Śląskiej i częściowo z Krakówki, 2) dałoby możliwość zagospodarowania pól w tamtej części miasta na tereny inwestycyjne.
PS magistrat od jakiegoś czasu robi akcję sprzedaży działek z bonifikatą pod warunkiem wybudowania domu i zamieszkania w jakimś określonym czasie szczegółów nie znam.
Obserwując tępo zabudowy Piaskowej i Zacisze widać, że jest to dobra inwestycja. Tak inwestycja bo mieszkańcy będą się dokładać do podatków ma utrzymanie miasta. Albo nie uciekną z miasta.
A z terenami pod przemysł nie można by podobnie?

41


Seal ~Seal (Gość)12.03.2021 11:37

Nasiennictwo, zdrowa żywność, krajowe centrum kooperatyw spożywczych, odbudowa sadów to miałoby wymierny rezultat. Mediatekom w obecnych czasach internetu mówimy NIE.

143


Myślę, że... ~Myślę, że... (Gość)13.03.2021 10:23

... przydałaby się jeszcze co najmniej jedna Mediateka. Ta która jest nie wyrabia się z obłożeniem, tłumy, że aż ciasno. No nie ma wyjścia, moim zdaniem. Może na terenie dawnej hali targowej skąd przepędzono kupców... Trochę miejsca się zwolniło a i siedziby Urzędu byłoby blisko...

42


mom ~mom (Gość)12.03.2021 11:53

Cytuję:
- mówi Katarzyna Szokalska, kierownik Biura Planowania Rozwoju Miasta.

Tylko nie ta osoba. Sprzedała Nas, mieszkańców osiedli, firmie Orange. Firma ta poprowadziła telewizję kablową i to bez pisemnej zgody Mieszkańców. Gdy zwracałem się z wnioskiem aby w zamian za udostępnienie, Orange poprowadził i udostępnił podstawowe kanały dla wszystkich Mieszkańców osiedli. Osiedla mają rozprowadzoną sieć RTV i telekomunikacyjną. Odpowiedzią było wielkie oburzenie. Mieszkańcy zyskali kolejną pajęczynę na klatkach i talerze za oknami. Czy można wierzyć "psełdo Urzędnikom" potrzebują tylko podkładkę - jak coś nie wyjdzie, to nie My to "łuni mieszkańcy" Taki mamy udany Magistrat. Czy będą spotkania z mieszkańcami i kto będzie je prowadził. A tej Pani dziękujemy.

103


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)13.03.2021 07:08

Pierwszy pomysł jaki mi przyszedł do głowy to pozbyć się tego wstrętnego zadaszenia nad wejściem do urzędu - wiem , że panu prezydentowi się bardzo podoba jednak nie wygląda to najlepiej, tak samo jak podłoga w wejściu do UM

10


Marmur ~Marmur (Gość)13.03.2021 06:42

To miasto uratuje jedynie zmiana kadr w UM. Trzeba ten budynek mocno przewietrzyć czego nie robiono od wielu lat.Tylko nowa krew i nowe spojrzenie.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat