Podziękowali za plony w Wolborzu

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 07 września 20204 1411
Piękna tradycja dożynkowa została podtrzymana w Wolborzu. Mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, rolnicy z gminy Wolbórz podziękowali za plony.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl

Dożynki Gminno-Parafialne w Wolborzu rozpoczęła Msza Święta w Parafii Świętego Mikołaja, gdzie rolnicy, przedstawiciele sołectw gminy, podziękowali za plony. Nie zabrakło tradycyjnego korowodu dożynkowego oraz konkursu na najpiękniejszy wieniec. Gospodarzami dożynek byli ks. Tomasz Owczarek oraz Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza. Po Mszy Świętej uczestnicy dożynek wzięli udział w pikniku na pl. Jagiełły w Wolborzu.

 

W tym roku starościną Dożynek w Wolborzu była Małgorzata Lula, sołtys sołectwa Żywocin, która czynnie działa w tamtejszym Kole Gospodyń Wiejskich. Starostą Dożynek był Zbigniew Kula, mieszkaniec Studzianek, członek Gminnej Spółki Wodnej. 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kiki ~kiki (Gość)07.09.2020 17:57

Niech się Wolbórz wreszcie zdecyduje, czy chce być miastem, czy wsią ;-)

22


gość ~gość (Gość)09.09.2020 14:00

Komu podziękowali?

10


gość ~gość (Gość)07.09.2020 13:44

Ja tam i tak kupuje w markecie a nie u rolnika

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat