Podsumowano konkurs wiedzy o rtm. Witoldzie Pileckim

Strefa FM Piątek, 07 czerwca 20192 2297
Uczniowie z województwa łódzkiego wykazali się wiedzą o rtm. Witoldzie Pileckim. W piątek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie odbył się finał konkursu o żołnierzu Armii Krajowej.

Ładuję galerię...

Z 50 osób, które brały udział w eliminacjach, do ścisłego finału konkursu dostało się 15 uczniów. - Konkurs ma rangę wojewódzką. Są dwie szkoły z Piotrkowa i po jednej z Tomaszowa i  Łodzi - powiedział Sebastian Wojtaś, nauczyciel z ZSP nr 1 w Piotrkowie. - Finał konkursu odbywał się na zasadzie gry "Jeden z dziesięciu". Zależało nam na tym, aby dla uczestników była to również pewnego rodzaju zabawa. Pytania były dosyć trudne, ale wychodzimy z założenia, że do finału dostają się ci, którzy mają bardzo dużą wiedzę. Organizujemy ten konkurs już od 9 lat. Chcemy przybliżyć postać Witolda Pileckiego oraz wartości, którymi się kierował - dodaje nauczyciel.

 

Podczas finału pojawili się również specjalni goście. - Zawsze bardzo się cieszę kiedy widzę, że młodzież interesuje się trudnymi tematami, a z drugiej strony tak szlachetnymi. Witold Pilecki zaczął być obecny w moim życiu, kiedy Zofia Pilecka w 2013 roku powiedziała, że jej ojciec miał w życiu do spełnienia misję. To mnie bardzo odmieniło - powiedziała Małgorzata Kupiszewska, koordynator projektu Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony. Na finale pojawili się również przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej z Łodzi.


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.06.2019 20:47

Borciuchy.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat