Podsumowanie roku 2017 na koncercie w Moszczenicy

Strefa FMRegion Poniedziałek, 05 lutego 201832 12120
Samorząd powiatu piotrkowskiego podsumował miniony rok podczas koncertu noworocznego, który odbył się w moszczenickiej hali sportowej.

Ładuję galerię...

- To był dla nas dobry rok, przede wszystkim dlatego, że nawiązaliśmy szeroką współpracę z samorządami gminnymi i organizacjami społecznymi. Za największy sukces uważam to, że mieszkańcy są coraz bardziej aktywni i angażują się w społeczne inicjatywy - powiedział starosta Stanisław Cubała.

Wręczono również wyróżnienia dla najaktywniejszych działaczy i społeczników. - Doceniliśmy osoby najważniejsze na wsi, a więc sołtysów i koła gospodyń. To osoby, które dbają o rozwój małych społeczności i pielęgnują tradycje - dodał starosta.

 

W planach na rok 2018 znalazły się działania związane z profilaktyką zdrowotną. Samorząd powiatu przy wsparciu gmin chce zorganizować dla mieszkańców bezpłatne badania kardiologiczne i onkologiczne oraz promować aktywny tryb życia i zdrowe nawyki żywieniowe.

 

Na zgromadzonych w moszczenickiej hali gości czekały niespodzianki muzyczne w postaci wystąpień marszowo-koncertowej Orkiestry Milejów oraz Zespołu Pieśni i Tańca Gorzkowice. Pojawiła się także delegacja z zaprzyjaźnionego z powiatem piotrkowskim Równego na Ukrainie, a uwieńczeniem wieczoru był występ zespołu The Postman.


Zainteresował temat?

5

8


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ds ~ds (Gość)18.02.2018 10:55

dlaczego zablokowane jest dodawanie komentarzy przy artykule o Woli Krzysztoporskiej?
Czyżby wójt Drozdek dopłacił za zablokowanie komentarzy?????
Portal ten sięgnął dna

Moderator: Jak zablokowane? Można komentować jednak dopiero po zalogowaniu. Do logowania można użyć konta facebook, google lub po rejestracji na epiotrkow.pl

00


Cer ~Cer (Gość)13.02.2018 17:22

Starosto 3/5 powiatu za panem i pana ludźmi stoi więc niech zdrowie dalej dopisuje

01


97-300 97-300ranga09.02.2018 14:31

Dożynki jesienią ? " Zbliżające się (jesień tego roku) wybory samorządowe będą początkiem dużego maratonu politycznego. Ich wynik może zdecydować o dynamice przed kolejnymi bitwami: wiosną 2019 roku wybierzemy przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego, jesienią - posłów i senatorów, a w kolejnym roku (2020) prezydenta.
Nic dziwnego, że stratedzy Prawa i Sprawiedliwości bardzo poważnie analizują sytuację, rozważają scenariusze kampanijne, zastanawiają się jakie powinny być priorytety. Jeden z najważniejszych polityków partii Jarosława Kaczyńskiego, mówi nam: Priorytet mamy już ustalony: to sejmiki wojewódzkie. Tam mają być skumulowane wysiłki kampanijne, tam mają być silne listy, z tego wyniku będą przede wszystkim rozliczane struktury partyjne.Czy to oznacza, że PiS odpuszcza wybory na prezydentów największych miast?Absolutnie nie. Warszawa jest w naszym zasięgu, zależy nam na tym mieście, choć bitwa będzie trudna. Podobnie Kraków, Rzeszów, Łódź i inne wielkie miasta. Ale po pierwsze - jeśli wszystko jest tak samo ważne, to nic nie jest priorytetem. Po drugie zaś - w wielu miejscach opozycja ma tam naturalną, społeczną, trudną do zniwelowania przewagę. Dlatego przekaz centrali dla partii jest jednoznaczny: najważniejsze są sejmiki. Tam można zrobić najwięcej dla realizacji naszego programu także na poziomie samorządowym— słyszymy.Wynik partii rządzącej w tych organach samorządu wojewódzkiego na pewno będzie dużo lepszy niż dziś. Koalicja PO-PSL rządzi w 15 na 16 sejmików. Jaki jest cel? Odpowiedzi nie ma - wedle pisowskich strategów w zasięgu jest władza w większości sejmików, ale jak podkreślają działacze, wynik wyborów zawsze jest niespodzianką, zawsze należy o wyborców zabiegać, zachowywać pokorę i doceniać politycznych konkurentów.
Zdjęcie Zespół wPolityce.pl
autor: Zespół wPolityce.pl

24


czytam i nie wierzę ~czytam i nie wierzę (Gość)09.02.2018 07:41

mam w ręce książeczkę, którą rozdawano w Moszczenicy. Jako polonistka dostaję wręcz ataku szału, że do pisania tekstów dopuszcza się jakichś nieuków. Błędy stylistyczne, składnia niczym z mowa Mistrza Yody z Gwiezdnych Wojen.... i za to my płacimy?

72


Marek5 ~Marek5 (Gość)09.02.2018 09:28

Tak się bawią w Moszczenicy - najbardziej zadłużonej Gminie powiatu piotrkowskiego ...

101


gość ~gość (Gość)06.02.2018 17:05

Pewnie starosto pan się pisu nie boi ponad połowa powiatu za panem stoi.

65


97-300 97-300ranga06.02.2018 10:05

Przychodnia pod siódemkami musiała zostać sprzedana , kto ją kupił i za ile i dlaczego tak tanio ? Może trzeba zadać te pytania prokuratorowi ?

44


KGW ~KGW (Gość)06.02.2018 10:04

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych. Robicie dobrą robotę drogie Panie. Kultywujecie tradycje i łączycie pokolenia!!!

66


gość ~gość (Gość)05.02.2018 19:38

Oj się Duda za takich weźmie.

64


edek i anita ~edek i anita (Gość)06.02.2018 08:32

czas zmienić tych ludzi

94


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat