Podpisano umowę ws. udrożnienia Pilicy w Sulejowie

Strefa FMRegion Wtorek, 01 grudnia 202054 6712
We wtorek została podpisana umowa między Wodami Polskimi a wykonawcą prac. W uroczystości uczestniczyli m.in. były minister gospodarki morskiej, obecnie podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Ładuję galerię...

Dla nas ważne było, żeby dzisiaj w taki sposób oficjalny podpisać tą umowę bezwzględnie wskazując, że wszystkie prace są kontynuowane i będą kontynuowane w kontekście przede wszystkim polityki związanej z programem rozwoju retencji i przeciwdziałaniu skutkom suszy czy przeciwdziałaniom skutkom powodzi - powiedział Marek Gróbarczyk.


W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczył też marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. - Z wielką radością przyjmuje fakt, że możemy realizować to co zaplanowaliśmy z panem prezesem Dacą tak jak sam powiedział u nas w gabinecie w Urzędzie Marszałkowskim. Przy znakomitym wsparciu pana ministra i parlamentarzystów udało się doprowadzić do tego, że możemy tę inwestycję rozpocząć. Nastąpiło podpisanie umowy inwestycyjnej, a w ślad za nią pójdą już konkretne prace i pieniądze - podkreślał.

Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski dziękował decydentom za decyzję o tej ważnej dla miasta i gminy inwestycji. - Ja już się pogubiłem, bo tutaj 3,5 mln na kładkę, ponad 40 mln na pogłębianie Pilicy i ta obietnica następnych 70 mln na utrzymanie Zalewu... Gdyby nie to, że wszyscy mają maseczki to myślałbym, że śnię i to mówię bardzo szczerze. Ja urodziłem się stąd 300 metrów i 1976 roku podczas największej powodzi ja potrafiłem łódką przez okna wpłynąć do mojego kolegi i on siedział na stole w pokoju i mówił, że mu tylko wędki brakuje i ryby mógłby łapać. Potem było dokończenie wałów, które zapewniło nam bezpieczeństwo na następne 20 lat, ale Pilica się spłyciła strasznie co zaczęło nam bardzo, ale to bardzo zagrażać - zaznaczył.


Jak podkreślają wykonawcy łącznie do wydobycia jest 220 tys. m3 urobku. Prace rozpoczną się 2 grudnia i potrwają do 16 listopada 2021 roku. Łączny koszt to prawie 38 mln.


Zainteresował temat?

4

9


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wścieklica ~wścieklica (Gość)02.12.2020 23:22

Może zamiast pogłębiania, może by tak zrobić w pierwszej kolejności drugą nitkę drogową , bo dojazd do Sulejowa to tragedia, Wiedzą o Tym kierowcy którzy jeżdżą tą trasą. Czyżby o tym nie wiedzieli radni?

21


cuda, cuda,cudeńka. ~cuda, cuda,cudeńka. (Gość)03.12.2020 09:59

niezły komik z tego Ostrowskiego ....

30


gość_zz ~gość_zz (Gość)01.12.2020 20:48

Marszałek schreiber stwierdził na Facebooku, że to zasługa radnego sejmiku Pawła Kowalskiego. Dziękujemy panie Pawle. Reszta to tylko pozerzy aby podpiąć się na zdjęciach

64


wścieklica ~wścieklica (Gość)02.12.2020 23:22

Może zamiast pogłębiania, może by tak zrobić w pierwszej kolejności drugą nitkę drogową , bo dojazd do Sulejowa to tragedia, Wiedzą o Tym kierowcy którzy jeżdżą tą trasą. Czyżby o tym nie wiedzieli radni?

21


gość_kasiamis ~gość_kasiamis (Gość)02.12.2020 21:10

Tania pisowska ustawka propagandowa za nasze pieniądze z podatków. Żenada

41


mieszkamnad pilicą ~mieszkamnad pilicą (Gość)02.12.2020 17:11

Cóż to za komentarze, chyba ludzi, którzy nigdy nie mieszkali w Sulejowie i nie doświadczyli powodzi. Pogłębianie jest bardzo potrzebne, ludzie mieszkający nad Pilicą i Luciążą wiedzą, co to jest powódź. Sama tego doświadczyłam. Wypisywanie głupot przez takich "uczonych" jak "gość quidam" nawet nie zasługuje na odpowiedź. Trzeba najpierw zasięgnąć informacji, a później komentować.

25


gość_gość ~gość_gość (Gość)02.12.2020 11:23

Trochę droga ta inwestycja.Przecież taniej było by wypłacić odszkodowania potencjalnie zalanym niż takie miliony pakować w naturę która sama sobie świetnie radzi.Fakt,że brzegi Pilicy, Luciąży,Czarnej,Strawy i innych dopływów tych rzek są strasznie pozarastane i nikt o to nie dba aby było inaczej. Przepustowość koryt jest mała,bo Gminy i Wody Polskie o to nie dbają.A i tak samo będzie tym razem.Zgodzę się z tym iż powstanie gdzieś plaża będzie szeroka ŁADNA Pilica bez krzaków traw lecz za kilka lat natura odbuduje się sama,piasek z nurtem rzeki zamuli wykopany 7 km dołeczek a pieniążki no jak to pieniążki gdzieś się upłynni. Ktoś zarobi na tej inwestycji gruby portfel.Mam tylko nadzieję, że pogłębienie będzie również na ujściu Luciąży do Pilicy i koryto wróci do starego przebiegu to się może jeszcze fajnych rybek połowi jak za dawnych lat . Łowiłem jako dziecko z moim tatą piękne sandacze na ujściu okonie,płocie, leszcze i wszystko na spławik na bambusowy kijek a i czasami trawił się wegorzyk to były piękne czasy ale i Polana wtedy żyła.Siedzieliśmy sobie z dziadkiem nad rzeczką Luciażą tam dziadek pasał krowe,owce,konia i trawy były przycięte przez żywe kosiarki których teraz brak na łąkach.kto pamięta te nazwy Żydowska Plaża , Skarpy I,II,III Suchy Zakręt ,Kwaśnionka,Gładysza Łąka itd... kiedyś było jakoś fajniej ????

72


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)02.12.2020 09:28

Co robi tam ten statysta Kowalczyk?
Jak jest sukces to tam pojawia się a jak porażka to próżno go szukać.

61


gość_quidam ~gość_quidam (Gość)01.12.2020 17:53

No, ale powiedzcie mi, jak pogłębią koryto, to co z Pilicy zostanie? 2 metrowej szerokości kanał? Stróżka, którą przeciętny skoczek w dal przeskoczy? Nie jestem pewien, czy to taki super pomysł.
Przy okazji mam prośbę- może mi ktoś odpowie: czy ten wał z piachu, który jest obecnie - to tak już na Placu straży pozostanie?

91


Historia was oceni ~Historia was oceni (Gość)02.12.2020 09:43

Ile kosztowała taka imprezka/spotkanie propagandowe ?? 20 ? 30? 40? 50 tys.zł ??
Kto pokrył koszty namiotu, dojazdów politykierów itd. ?? Bez tej całej szopki się nie dało tak ?? Tacy jesteście gospodarni w tym Sulejowie ??

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat