Podpalał, bo lubił patrzeć na ogień

ePiotrkow Piątek, 16 września 20168 6052
Pięć zarzutów przedstawiono 29-letniemu mieszkańcowi Lgoty Wielkiej, mężczyzna jest podejrzewany o podpalenia. Wstępnie straty zostały oszacowane na ponad 120 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci docierają do kolejnych pokrzywdzonych.

Policjanci ustalili, że zatrzymany 29-latek działał w rejonie swojego miejsca zamieszkania. Zazwyczaj jeździł motocyklem i szybko znikał z miejsca pożaru. Od lipca do września kilka razy podpalał poszycie leśne, suche trawy oraz stodoły. W miejscowości Wola Blakowa i Kolonia Lgota podpalił zabudowania gospodarcze wypełnione słomą i maszynami. W innym przypadku podłożył ogień w lesie w kilku miejscach, aby żywiołem objęty został duży teren. Często zdarzało się, że jadąc motocyklem wyrzucał niedopałki papierosa w suche zarośla albo wkładał go w stertę słomy składowanej na polu.

 

13 września odbyła się wizja lokalna. W rozmowie z policjantami powiedział, że lubi patrzeć na ogień. Brał udział w akcjach gaśniczych. Policjanci wnioskowali o tymczasowy areszt dla podpalacza. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności, a to ze względu na spowodowanie przez niego zagrożenia dla życia, zdrowia i mienia.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Al Bundy ~Al Bundy (Gość)16.09.2016 23:19

Cytuję:
W rozmowie z policjantami powiedział, że lubi patrzeć na ogień.


Oczka wydłubać, to uzależnienie mu przejdzie od razu.

51


super-wiocha ~super-wiocha (Gość)16.09.2016 17:08

Wszyscy z wiochy powyjeżdżali i pozostawali premierami, ministrami, dyrektorami i co on biedny sam mógł działać, dotacje z unii za nic nie robienie otrzymywał to z nudów i dla rozweselenia siebie podpalał.

21


Zanzi ~Zanzi (Gość)16.09.2016 07:51

Cytuję:
powiedział, że lubi patrzeć na ogień

Powinien polubić patrzeć na drzwi bez klamek, kaftan gratis powinien dostać, bo może jakieś głosy jeszcze zacznie słyszeć...

131


Leito ~Leito (Gość)16.09.2016 07:27

Och, jaki romantyk...

60


Ania ~Ania (Gość)16.09.2016 07:18

Surowa kara dla takiego człowieka jak tak można robić szoki pusta glowa

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat