Podklasztorze zyska nową jakość

Powiat PiotrkowskiRegion Piątek, 19 lutego 202125 2516
Powiat Piotrkowski i gmina Sulejów przygotowują wspólnie inwestycję na Podklasztorzu. Na początek oba samorządy sfinansują dokumentację techniczną. Ostateczny projekt inwestycji poznamy pod koniec sierpnia tego roku.
fot. powiat-piotrkowski.pl

Powstaje projekt przebudowy ul. Klasztornej i ul. Jagiełły, budowy chodnika wraz z ciągiem pieszo-rowerowym i co konieczne przebudowy sieci kanalizacyjnej, gazowej, telekomunikacyjnej i elektrycznej, która znajduje się w wzdłuż wspomnianych ulic.

 

- Dokumentacja techniczna inwestycji to koszt ponad 90 tysięcy złotych, którym w porozumieniu z burmistrzem Sulejowa Wojciechem Ostrowskim podzieliliśmy się po połowie - przyznaje starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak.

 

- Bardzo mi zależy, aby ta historyczna część Sulejowa po realizacji tego zadania stała się wizytówką nie tylko naszej gminy, ale całego powiatu – dodaje  burmistrz Ostrowski.

 

Władze Sulejowa zadeklarowały dodatkowo wymianę oświetlenia ulicznego oraz m.in. zakup tzw. małej infrastruktury turystycznej, nawiązującej do atrakcji historycznej, jaką bez wątpienia jest Podklasztorze.

 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_radny ~gość_radny (Gość)19.02.2021 14:32

Droga będzie, rury będą a szpital chcą sprywatyzować

31


gość_wnuczek ~gość_wnuczek (Gość)19.02.2021 12:03

Ale ściemniacze na zdjeciu

63


cynik ~cynik (Gość)19.02.2021 11:51

No i jak takie "potęgi" turystyczno-gospodarcze jak powiat i gmina Sulejów zadziałają to klękajcie narody. Tylko jedno pytanie zasadnicze z której to strony najlepiej dojechać do tego przyszłego Eldorado? No bo pewnie i na tłumy turystów się liczy a oni będą tam chcieli dotrzeć bezpiecznie.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat