Podejrzany o zabójstwo ojca zatrzymany w Piotrkowie

ePiotrkow Poniedziałek, 26 stycznia 20151 5358
Piotrkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo ojca. Grozi mu dożywocie.

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, podejrzanemu o zabójstwo swojego ojca. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu ząbkowickiego (w woj. dolnośląskim). Mężczyznę zatrzymano w Piotrkowie na ul. Czarnej, gdzie wpadł jako pijany sprawca kolizji drogowej.

- W nocy z 20 na 21 stycznia piotrkowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który spowodował kolizję drogową na ulicy Czarnej. Ustalono, że mieszkaniec Dolnego Śląska nie posiada także uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Piotrkowscy policjanci patrolujący ulice osiedla Piastowska zauważyli, jadącego skodą octavią młodego mężczyznę. Funkcjonariusze zainteresowali się kierowcą, gdyż kilka minut wcześniej podejmowali wobec niego interwencję domową i wtedy wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Mimo znaków świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie, kierowca nie reagował. Po kilku minutach jazdy gwałtownie przyspieszył i tracąc panowanie nad kierowanym pojazdem uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w drzewo. Ponieważ nie był właścicielem auta i nie było wiadomo czy w legalny sposób wszedł w jego posiadanie piotrkowscy policjanci skontaktowali się z funkcjonariuszami z Dolnego Śląska, aby to sprawdzili - informowała kilka dni temu Ilona Sidorko z KMP w Piotrkowie.


Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim tej samej nocy ujawnili pod wskazanym adresem zwłoki ojca zatrzymanego 31-latka. Skoda, którą rozbił w Piotrkowie Trybunalskim pijany kierowca należała do denata.

- Jak wynika z ustaleń policji i prokuratury, sprawca zadał swojemu ojcu wielokrotnie uderzenia nożem w okolice twarzy i tułowia. Dalsze wspólne czynności, prowadzone przez policjantów z powiatów piotrkowskiego i ząbkowickiego, w tym szczegółowe oględziny miejsca znalezienia zwłok i pojazdu, pozwoliły zebrać materiał dowodowy, dający podstawę do przedstawienia zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu zabójstwa - podaje policja.

Za czyn, o który podejrzany jest teraz mężczyzna, w świetle obowiązujących przepisów, grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (1)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

assa ~assa (Gość)26.01.2015 18:29

Bandyta zabil,ukradl samochod,rozwalil plot itd. Ze go swieta ziemia jeszcze nosi!
A teraz musimy go utrzymać za jego "wybryki"
Dziadu do roboty zarobić na swoje utrzymanie!Oczywiscie za kratami.Np.skrecanie dlugopisow! Ile zarobisz tyle będziesz miał!

121


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat