Podczas prac ziemnych znalazł pociski z II wojny światowej

ePiotrkow Piątek, 23 września 20164 6081
Mieszkaniec gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowskim odnalazł trzy pociski artyleryjskie pochodzących prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Mężczyzna trafił na znalezisko podczas wykonywanych prac ziemnych. O swoim odkryciu natychmiast powiadomił policjantów. Saperzy którzy przyjechali na miejsce znaleźli jeszcze 50 sztuk.

21 września o godzinie 7.50 oficer dyżurny tomaszowskiej komendy policji przyjął zgłoszenie o odnalezieniu amunicji. Na miejscu policyjny pirotechnik potwierdził znalezisko. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Rzeczyca podczas prac ziemnych, natknął się na trzy pociski, każdy o długości 40 cm. O swoim odkryciu natychmiast powiadomił policjantów. Według pirotechnika, jest to amunicja artyleryjska pochodząca prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce niewybuchów. O wszystkim powiadomiono saperów z jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim. Saperzy znaleźli jeszcze 50 sztuk pocisków.

 

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej praktycznie są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swoje właściwości wybuchowe.

 

- Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policje bądź inne służby – apelują policjanci.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)23.09.2016 08:49

Mogły by się przydać do obrony przed okupantami Polski

76


yhyh ~yhyh (Gość)23.09.2016 10:35

to po tym skursynu hitlerze

52


tajjfun ~tajjfun (Gość)23.09.2016 08:06

na pewno fajne znalezisko, dobrze, że pozostaną miłe wspomnienia,a nie wywiązała się z tego tragedia;)

120


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat