Podatki od nieruchomości w górę

Strefa FM Piątek, 25 października 201364 11002
Nie mamy dobrych informacji przede wszystkim dla piotrkowskich przedsiębiorców. Radni pracują już nad prezydenckim projektem uchwały zakładającej wzrost podatku o 22 grosze od 1 metra kwadratowego powierzchni budynku związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Po wstępnych konsultacjach członkowie Regionalnej Izby Gospodarczej w Piotrkowie wystosowali swoją opinię w liście do prezydenta Chojniaka. Treść pisma owiana jest tajemnicą. Wiesława Łuczak - skarbnik miasta nie może jej zdradzić bez wiedzy i zgody prezydenta nawet radnym. - Powiem szczerze, że odpowiedź jest do pana prezydenta, także nie wiem, czy mogłabym przeczytać. Myślę, że nie ma tu informacji obwianych tajemnicą skarbową i pan prezydent nie miałby nic przeciwko temu, jednak nie konsultowałam tego tematu – stwierdziła Wiesława Łuczak.

Więcej informacji zdradza natomiast Jadwiga Wójcik - przewodnicząca Komisji Polityki Gospodarczej. Jak sama jednak podkreśla, jej wiedza wynika nie tyle ze znajomości dokumentu, co pewnych zdolności. - Może ja się zabawię troszkę w Jackowskiego... Będą płakać, że ciężkie czasy, nie ma pieniędzy i że lepiej nie płacić, bo nikt nie ma „do wyrzucenia” 300 lub 1000 złotych – przewidywała treść pisma radna Wójcik.

O tym, czy podwyżki stawek od podatków wejdą w życie zdecydują radni na najbliższej sesji, która odbędzie się w najbliższą środę – 30 października.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

8

9


Komentarze (64)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bla bla bla ~bla bla bla (Gość)28.10.2013 13:50

#t=511

00


gość 69 ~gość 69 (Gość)28.10.2013 08:34

http://www.rigpiotrkow.biz.pl/index.php?id=72

00


ares1 ~ares1 (Gość)28.10.2013 07:39

"lyso-wam" napisał(a):
Pan Aleksander Kwaśniewski to najlepszy prezydent w historii Polski powojennej


E tam najlepszy jak nawet porządnie wypić nie umie i buja się pózniej jak rezus :)))

00


Imię Imięranga27.10.2013 18:43

"Al-Bundy" napisał(a):
Al Bundyranga
2 godziny temu, 16:19
"mol" napisał(a):
Zwolennika niewolnictwa, kapitalistę i Żyda nikt tutaj nie potrzebuje.
Wiesz, różni ludzie mają różne priorytety. Jedni do życia potrzebują cudów Tuska, drudzy bogoojczyźnianych bełkotów Kaczyńskiego (który wespół z bratem w imieniu wszystkich Polaków wyrzekł się suwerenności dla naszego kraju), trzeci jak w obraz patrzą w Ojca Dyrektora... Być może są i tacy, którzy lubią czytać komentarze niejakiego mola na ePiotrkow... Być może... Ja tam sobie lubię czasem poczytać pana Mikke i posłuchać, co ma do powiedzenia. Bo w tym co mówi można dostrzec logikę. Jest też sens i jakaś spójność. Link dałem po to, żeby każdy kto ma wolę się sam zapoznał. Pewnie nie jesteś w stanie pojąć tak prostej rzeczy, tylko walisz dyrdymały niczym Lis z telewizora...
Co do niewolnictwa, to obecnie żyjemy w ustroju, który w kilkudziesięciu procentach jest ustrojem niewolniczym. Można podać szereg przykładów na poparcie tej tezy. Ale jeśli ktoś niewolnictwo kojarzy wyłącznie z łapaniem ludzi w siatkę i sprzedawaniem ich potem na targu, to oczywistym jest, że cech niewolnictwa w obecnym socjalistycznym ustroju nie będzie w stanie dostrzec. Jeśli jesteś ciekaw, kiedy obecny ustrój będzie ustrojem niewolniczym w 100%, to odpowiadam: gdy zostanie wycofana z obiegu gotówka, a wszystkie rozliczenia będą wykonywane przy pomocy podskórnego czipa. Od lat systematycznie krok po kroczku ku temu obecny ustrój zmierza... Mikke od lat uświadamia w swoich artykułach jak bardzo obecnie jesteś zniewolony... Kaczyński Ci tego nie powie, Tusk tym bardziej...
Co do rzekomego żydostwa, to zamiast tracić pół godziny na swoje kolejne wypociny, proponuję obejrzeć to:

a następnie dla porównania zapoznać się z poglądami na ten sam temat "Żyda" Mikkego:
http://korwin-mikke.pl/angora/zobacz/wydrwigrosy/44366
http://korwin-mikke.pl/angora/zobacz/hucpa_na_przelaj/44373
Na koniec wyjaśnij mi, co jest złego w kapitalizmie, i dlaczego jest on rzekomo gorszy od socjalizmu? Swoje tezy możesz poprzeć przykładami obu państw koreańskich, no chyba, że masz inne argumenty... :)


Oglądałem ten dokument o reprywatyzacji już dosyć dawno temu i znam temat. Lista nie oglądam już od lat. Co do mordowania Żydów przez Polaków:

Cytuję:
W rosyjskiej telewizji Planeta jest program pt.: POJEDYNEK.
Dnia 20.01.2011 r. tytułowy pojedynek odbył się między Władimirem Żyrinowskim a naczelnym rabinem Moskwy. Kim jest Żyrinowski to wiemy. A rabin? Rabin nie może być głupi! To chodząca mądrość żydów. Więc starli się dwaj godni siebie rywale.
Zaczął Żyrinowski
- Ja na twoim miejscu i po tym co twój naród zrobił ludziom w Rosji, to bym nie odważył się ludziom pokazać na oczy.
- A cóż takiego złego zrobili żydzi że mają się wstydzić?
- A NKWD, które składało się w 84% z żydów? A gułagi i obozy? Ofiary które wy macie na sumieniu, to więcej niż straty w ludziach w drugiej wojnie światowej. Nic ci to nie mówi?
- Co ty opowiadasz? Te straty o których tu mówisz, to wina systemu i Stalina. To Stalin kazał zabijać bojąc się utracić władzę.
- A kto Stalinowi przygotowywał listy ofiar do egzekucji? I ile na dobę? Kto ich fizycznie mordował? Może Rosjanie Rosjan?
- Oczywiście że Rosjanie Rosjan. Nie wykluczam, że mógł być w tej formacji i żyd. Ale działo się to z rozkazu Stalina.
- A ja mam tu ksero dokumentu w którym wasz Beria wydał rozkaz likwidacji ludzi których uznawał za wrogów związku radzieckiego. Możesz iść do archiwum i sprawdzić. Wiec likwidowaliście milionami ludzi którym nie podobała się wasza działalność. Chcesz wiedzieć ile zbudowaliście gułagów, ile obozów np. przy kamieniołomach i regulacjach rzek? W całym ZSRR był tego ponad 2500. a wiesz że tam nie siedział ani jeden żyd? Że komendantami byli wyłącznie żydzi. A jeśli już był Rosjanin, to taki zaprzedał się wam i robił to co mu kazaliście.
- Ale nie zaprzeczysz, że żydzi w czasie wojny odegrali ogromną rolę w pokonaniu armii niemieckiej!!!
- Żydowscy żołnierze, a raczej oficerowie, bo jak taki był żyd to automatycznie otrzymywał stopień oficera politycznego, to tylko krępowali ręce oficerowi radzieckiemu. Bez nich nie mógł nawet samodzielnie rozkazywać. Stalin to zrozumiał pod koniec wojny i trochę ukrócił władzę oficerów politycznych, żydów. Ale skoro ty wyciągnąłeś temat jak walczyliście, to ja ci zaprezentuję wydarzenia z frontu. Jak Niemcy byli pod Moskwą to Rosjanie wywozili za Ural całe fabryki. Dzień i noc szły transporty, i twoi żydzi , oficerowie NKWD którzy obłowili się w czasie rewolucji, rabując z cerkwi obrazy i inne dzieła sztuki, załadowali swoje kufry z kosztownościami w te transporty. Wywiad Żukowa doniósł o tym fakcie Stalinowi, a ten kazał ich rozstrzelać i publicznie ogłosić za co. Nie było w tej grupie ani jednego Rosjanina. I co ty na to? Albo gdy Stalin powierzył Żukowowi obronę Leningradu to tam też był taka historia z 200-oma politycznymi z NKWD. Ci oficerowie, gdy ludność padała z głodu a racje były po parę deko na osobę to oficerowie żydzi brali jedzenia ile chcieli. Ale to nie wszystko, doradzali politycznie rosyjskim oficerom z ziemianek.
Rosjanie ginęli a wasi chronili się w bunkrach i ziemiankach. Żukow to ujawnił. Kazał ich mimo ostrej zimy rozebrać do gaci i ustawić pod ścianę. Ale zawahał się bo było ich ponad 200-u. zadzwonił do Stalina a ten odparł, że trzeba ich rozstrzelać. I co ty powiesz? za bohaterstwo tych 400 rozstrzelano? To ma być ten wkład w zwycięstwo nad Hitlerem?
- Ty to musisz powyciągać takie przykre sprawy! Jak jest wojna to się ujawniają różne charaktery. Żydzi to tacy sami ludzie jak inne narody i bywa że wśród nich są źli ludzie. A co to waszych nie było w NKWD?
- Oczywiście że byli. Ale zobacz jak jest statystyka. 16% Rosjanie, 84% żydzi. Rosjan nie awansowano na oficerów, chyba że zasłużył na awans mordując swoich rodaków. A już sama góra w Moskwie to wyłącznie żydzi! Może tu powiesz jak topili ludzi w morzu twoi żydzi. Nawet dzieci. Jak okna i drzwi zaspawali żeby nikt nie mógł się uratować. Co, może Rosjanie to zrobili?
- Tu należałoby powołać komisje do sprawdzenia tych zarzutów. Przecież te barki i statki były rosyjskie a nie żydowskie.
- Tak. Łubianka, gułagi, kamieniołomy, tamy, regulacje rzek były ruskie. Ale kto miał nad tym władzę? Wy żydzi byliście władzą. Wy skazywaliście w sądach Rosjan, a i bez sądu były wyroki wydawane przez dowódcę obozu. Wam Europa zawdzięcza ludobójstwo, które za wszelka cenę chcecie zwalić na ustrój! A ten ustrój kto wymyślił i wcielił w życie? Może rosyjski chłop lub robotnik w fabryce? To twoi rodacy Marks i Engels wykombinowali jak żydzi mają przejąć władze na całym świecie. Mam ci tu wyliczać wasze zbrodnie za które wg mnie kiedyś wasz naród zapłaci krwawo? Mydlenie oczu światu nic nie da. Bo już w narodzie rosyjskim coraz śmielej mówi się o waszych zbrodniach i ofiarach w dziesiątkach milionów. Są jeszcze pewne więzy które w pełni nie pozwalają naszej władzy mówić o faktach i ludziach, ale układy na świecie ulegają zmianom, i będzie tak, że ujawnimy światu wasze ohydne uczynki. Dlatego ci powiedziałem że ja na twoim miejscu nie występowałbym tutaj i to ze mną.
- A któż ty jesteś taki, że powinienem się ciebie bać?
- Ja mam odwagę powiedzieć wam, że jesteście narodem przestępców, a ubieracie się w szaty świętych. Macie morze niewinnej krwi na rękach, a krzyczycie na cały świat że wam się krzywda dzieje. To Izrael wyrzucił z terenów które są ojczyzna Palestyńczyków ponad 4mln ludzi i zajął bezprawnie ziemie innego państwa. To wy żydzi przywłaszczyliście sobie ziemie Libanu, Syrii, i Palestyny. Bo macie poparcie w USA, w których podobnie jak w Polsce żądzą żydzi. Bo tak chytrze dzielicie wypracowane przez Polaków i Amerykanów pieniądze, żeby móc sobie kupić zdrajców i żeby dla was upadlali te narody. Ale to się skończy. Pracujecie na następny pogrom, który może być taki że ci co ocaleją będą przysięgać że nie są żydami. Ta sytuacja zaczyna dojrzewać i nastąpi taki moment że pękną więzy obawy, przestaną się was bać całe narody i przejrzą na oczy jakimi pasożytami świata jesteście. I co ty masz na obronę swojego bandyckiego narodu?
Rabin aż podskakiwał na ławce i machał rękami jak Żyrinowski mówił.
- Jak śmiesz mówić wulgarnie i kłamliwie o narodzie z którego ty sam pochodzisz!? Przecież twoi rodzice to polscy żydzi. Ty kalasz własne gniazdo. A to bezkarnie ci nie ujdzie. Ty zapłacisz za te brednie publicznie wypowiadane. My wniesiemy sprawę do sądu tu w Moskwie. Ty zostaniesz za te oszustwa surowo ukarany!
- Ty pamiętaj, że to już nie czasy Berii i Kaganowicza, że z sądów pousuwano sędziów żydów. A Rosjanie was nienawidzą. Ty nie tykaj moich rodziców bo ci tu i teraz zapłacę.
To mówiąc wstał i ruszył w stronę rabina. Służby porządkowe nie dopuściły do rękoczynów
- Ja owszem urodziłem się jako żyd, ale ja czuje się Rosjaninem i moją ojczyzną jest Rosja a nie Izrael. Żyłem tak, że Rosjanie mnie akceptują. Ty spróbuj poddać się pod głosowanie i tak jak ja wygrać. Popatrz tu na wielkim monitorze widać jak ludzie głosują.
Żyrinowski miał 25000 głosów poparcia, a rabin 2100
- Ty sam zobacz, na ciebie głosowali tylko żydzi i to nie wszyscy. Bo w Rosji jest was dużo więcej niż ci co ciebie poparli. Jak ty możesz być rabinem skoro jesteś taki głupi. Twój bóg odebrał ci resztę rozumu.
Tym razem żyd nie wytrzymał, podszedł i opluł Żyrinowskiego ten nie był dłużny i rabin dostał parę razy pięścią w twarz. Po chwili wstał i powiedział.
- Ty Żyrinowski za to ciężko zapłacisz.
Po czym odpiął mikrofon i wyszedł ze studia


Komentarz był edytowany przez autora: 27.10.2013 18:44

00


Al Bundy Al Bundyranga27.10.2013 16:19

"mol" napisał(a):
Zwolennika niewolnictwa, kapitalistę i Żyda nikt tutaj nie potrzebuje.


Wiesz, różni ludzie mają różne priorytety. Jedni do życia potrzebują cudów Tuska, drudzy bogoojczyźnianych bełkotów Kaczyńskiego (który wespół z bratem w imieniu wszystkich Polaków wyrzekł się suwerenności dla naszego kraju), trzeci jak w obraz patrzą w Ojca Dyrektora... Być może są i tacy, którzy lubią czytać komentarze niejakiego mola na ePiotrkow... Być może... Ja tam sobie lubię czasem poczytać pana Mikke i posłuchać, co ma do powiedzenia. Bo w tym co mówi można dostrzec logikę. Jest też sens i jakaś spójność. Link dałem po to, żeby każdy kto ma wolę się sam zapoznał. Pewnie nie jesteś w stanie pojąć tak prostej rzeczy, tylko walisz dyrdymały niczym Lis z telewizora...
Co do niewolnictwa, to obecnie żyjemy w ustroju, który w kilkudziesięciu procentach jest ustrojem niewolniczym. Można podać szereg przykładów na poparcie tej tezy. Ale jeśli ktoś niewolnictwo kojarzy wyłącznie z łapaniem ludzi w siatkę i sprzedawaniem ich potem na targu, to oczywistym jest, że cech niewolnictwa w obecnym socjalistycznym ustroju nie będzie w stanie dostrzec. Jeśli jesteś ciekaw, kiedy obecny ustrój będzie ustrojem niewolniczym w 100%, to odpowiadam: gdy zostanie wycofana z obiegu gotówka, a wszystkie rozliczenia będą wykonywane przy pomocy podskórnego czipa. Od lat systematycznie krok po kroczku ku temu obecny ustrój zmierza... Mikke od lat uświadamia w swoich artykułach jak bardzo obecnie jesteś zniewolony... Kaczyński Ci tego nie powie, Tusk tym bardziej...
Co do rzekomego żydostwa, to zamiast tracić pół godziny na swoje kolejne wypociny, proponuję obejrzeć to:


a następnie dla porównania zapoznać się z poglądami na ten sam temat "Żyda" Mikkego:
http://korwin-mikke.pl/angora/zobacz/wydrwigrosy/44366
http://korwin-mikke.pl/angora/zobacz/hucpa_na_przelaj/44373
Na koniec wyjaśnij mi, co jest złego w kapitalizmie, i dlaczego jest on rzekomo gorszy od socjalizmu? Swoje tezy możesz poprzeć przykładami obu państw koreańskich, no chyba, że masz inne argumenty... :)

00


azor ~azor (Gość)27.10.2013 11:39

Stolica powinna oddawać więcej JANOSIKOWEGO. Po wojnie wszystkie miasta odbudowywały to miasto, a teraz co?

00


artek ~artek (Gość)27.10.2013 10:51

"mol" napisał(a):
To smutne, że nazywasz tak prezydenta któremu "film się urywa" podczas delegacji mającą na celu oddanie czci 22 000 zamordowanym obywatelom Polski.


Cóż skoro jego Ojciec dołożył rękę do mordu i zabijania Polaków to dziwisz mu się, że na ziemi swych sowieckich ojców pije w trupa.

00


Imię Imięranga27.10.2013 10:45

"lyso-wam" napisał(a):
Pan Aleksander Kwaśniewski to najlepszy prezydent w historii Polski


To smutne, że nazywasz tak prezydenta któremu "film się urywa" podczas delegacji mającą na celu oddanie czci 22 000 zamordowanym obywatelom Polski.

00


łyso wam ~łyso wam (Gość)27.10.2013 10:09

Pan Aleksander Kwaśniewski to najlepszy prezydent w historii Polski powojennej,Bolek z Gdańska kulturą i zachowaniem nie dorasta mu do pięt,nawet JP II zabrał go do papamobile a czy zaprosił elektryka?

00


psina lesina ~psina lesina (Gość)27.10.2013 09:39

"Drugi-po-prezesie" napisał(a):
Ręce mi opadły.


dokładnie,ręce opadają jak się czyta wpisy tego styropiana.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat