Pod Opocznem ewakuowano z pociągu 380 osób. Ruch na Centralnej Magistrali Kolejowej już wznowiony

Strefa FMOpoczno Piątek, 23 sierpnia 20195 9936
Ewakuowano 380 pasażerów pociągu pendolino relacji Warszawa - Wrocław na Centralnej Magistrali Kolejowej. W czwartek około godziny 14 na odcinku Strzałki - Idzikowice pojazd wjechał w uszkodzoną sieć trakcyjną i uszkodził pantograf. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
fot. PKP Intercity

- Po dojeździe na miejsce zobaczyliśmy uszkodzony pociąg, zniszczona była przednia szyba lokomotywy. W akcji uczestniczyło 8 zastępów straży pożarnej z Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna. Na miejscu byli również pracownicy kolei, zarówno technicy, jak i energetycy. Pojazd odholowano - powiedział bryg. Marcin Dulas, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Mazowieckim. 

 

- Dla pasażerów zorganizowana została komunikacja zastępcza autobusowa do stacji Koluszki. Tam czekał pociąg zastępczy również pendolino, którym pasażerowie kontynuowali podróż do Wrocławia. Podróżni otrzymali drobny poczęstunek – mówi Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy PKP Intercity.

 

Usterka sieci trakcyjnej spowodowana była próbą kradzieży. Jak poinformował nas Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, o godz. 2.30 wznowiony został ruch pociągów na Centralnej Magistrali Kolejowej. Służby techniczne naprawiły sieć trakcyjną, a pociągi kursują zgodnie z rozkładem jazdy.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.08.2019 11:52

Bo EOP to stan umysłu

20


gość ~gość (Gość)24.08.2019 12:08

Bezkarność ...

00


gość ~gość (Gość)23.08.2019 21:02

Kula u nogi i do najciezszej roboty.A nie wczasy na nasz koszt.

30


kara prostuje psychikę ~kara prostuje psychikę (Gość)23.08.2019 11:30

Łapy ucinać, a jak już więzienie to w kamieniołomach 24 godz!!!

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat