Pociski obok przedszkola

ePiotrkow Sobota, 11 stycznia 20141 2809
Chcieli wybudować parking, a znaleźli... pociski, i to tuż obok szkoły i przedszkola.

9 stycznia około godziny 15.00 w miejscowości Kobiele Wielkie (powiat radomszczański) przy ulicy Szkolnej podczas prac porządkowo-ziemnych związanych z przygotowaniem terenu pod parking samochodowy znaleziono pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Odkryto go w bezpośredniej bliskości przedszkola i szkoły. Dzieci nie było już w obiektach więc nie zachodziła konieczność ewakuacji. Na miejsce został wezwany patrol saperski, który zabezpieczył ujawniony pocisk – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Podczas dalszego oczyszczania terenu znaleziono jeszcze 30 pocisków artyleryjskich. Działania zakończono przed godziną 23.00.

 

Pomimo upływu wielu lat od zakończenia wojny niewybuchy i niewypały są bardzo niebezpieczne. Często są zardzewiałe i skorodowane. Wybuch może nastąpić w każdej chwili. Neutralizacją takiego zagrożenia zajmują się wojskowe patrole saperskie, które zabierają niewybuch w bezpieczne miejsce.

- Jeśli podczas prac remontowych, ziemnych lub w innych okolicznościach znajdziemy tego typu przedmiot, nie należy go podnosić, przesuwać oraz w niego uderzać. Należy natychmiast przerwać pracę i oddalić się na bezpieczną odległość. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Miejsce, gdzie znajduje się niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy zagrożone miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć – radzi policja.

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

radzi policja ~radzi policja (Gość)11.01.2014 18:24

Dobre - radzi policja jak zabezpieczyć miejsce niewybuchów? Mocna rzecz. A skorodowany i zardzewiały to nie to samo, to takie masło maślane, praaawdaaaa?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat