Pobili i okradli 28-letniego bełchatowianina. Po 15 minutach zatrzymała ich policja

PolicjaBełchatów Czwartek, 30 kwietnia 20205 2925
Dwaj mężczyźni i kobieta zaatakowali 28-letniego bełchatowianina. Pobili i okradli swoją ofiarę. 15 minut po rozboju zostali zatrzymani. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia.

Ładuję galerię...

27 kwietnia wieczorem oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zakrwawionym mężczyźnie, który mógł zostać pobity. Na miejsce skierowano patrol policji. Na ulicy Nadrzecznej w Bełchatowie funkcjonariusze zastali zgłaszającego i mężczyznę leżącego na chodniku. - Jego wygląd jednoznacznie wskazywał, że padł ofiarą przestępstwa. Był zakrwawiony i obolały – relacjonuje oficer prasowy komendy w Bełchatowie. - Zgłaszający powiedział funkcjonariuszom, że nie był świadkiem zdarzenia i nie widział nikogo podejrzanego. Pokrzywdzony natomiast oświadczył, że został zaatakowany przez dwóch mężczyzn i kobietę. Oprawcy kopali go po całym ciele. Kiedy doprowadzili go do stanu bezbronności, ukradli wiatrówkę, którą trzymał w walizce, telefon komórkowy i torbę z artykułami spożywczymi.

 

Pokrzywdzony został przewieziony no bełchatowskiego szpitala. Grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki wykonała oględziny miejsca zdarzenia. Natomiast policjanci z Wydziału Prewencji ruszyli w teren. - Patrolując okolicę, wylegitymowani mężczyznę, który chwilę wcześniej minął się z osobami poszukiwanymi przez policjantów – informuje rzecznik bełchatowskiej policji. - Wskazał mundurowym kierunek, w którym te osoby poszły. Po chwili policjanci zauważyli trzy osoby, które odpowiadały rysopisom sprawców. Okazało się, że faktycznie byli to napastnicy. W ten sposób sprawcy rozboju zostali zatrzymani przez policjantów zaledwie w kwadrans po otrzymaniu informacji o zdarzeniu.

 

Mężczyźni w wieku 34 i 37 lat oraz towarzysząca im 35-letnia kobieta mieli przy sobie fanty pochodzące z przestępstwa. Policjanci odzyskali też telefon pokrzywdzonego, który oprawcy wyrzucili zaraz po zdarzeniu. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty rozboju, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu trójki podejrzanych.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tak Tak ~Tak Tak (Gość)01.05.2020 20:27

Zaokrąglić do 15 latek i niech dumają o swojej głupocie

10


Duda ~Duda (Gość)30.04.2020 22:06

Bełchatowie dzieje się coś niedobrego od dłuższego czasu coraz częściej dochodzi do rozbojów a już nie wspomnę o plantacjach konopi .Etaty chyba już tak nieatrakcyjne w elektrowni brak perspektyw się robi a był w mieście potencjał :(

30


gość ~gość (Gość)30.04.2020 17:31

Interes życia. Wywczas na koszt podatnika.

10


gość ~gość (Gość)30.04.2020 17:07

Najlepiej to by się wypowiedział cwaniak

31


j. ~j. (Gość)30.04.2020 15:20

Obawiam się, że ktoś tu zaraz napisze, że właściwie to nic się takiego nie stało, bo przecież nikogo nie zabili i mało co ukradli, a jeśli ktoś tu zawinił to tylko ten, kto zawiadomił policje, bo to kapuś, no nie?...

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat