Pobiegli Tropem Wilczym

ePiotrkow Niedziela, 01 marca 202041 11006
Ponad 600 osób wzięło udział w kolejnej edycji Biegu Tropem Wilczym. Miłośnicy aktywności fizycznej wystartowali spod ronda Żołnierzy Wyklętych bo to właśnie ich pamięć chcieli tego dnia uczcić.

Ładuję galerię...

Przed rozpoczęciem samego biegu odbyły się uroczystości w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny, a także okolicznościowe przemowy. - Żołnierzy wyklętych wspominamy dlatego że oni dla wielu z nas są przykładem niezłomności, przykładem tego że warto i należy dotrzymywać danego słowa. Oni czyli odpowiedzialność za to co przyrzekali i ślubowali. pewnie właśnie dlatego frekwencja na dzisiejszej uroczystości jest tak wysoka. Bieg tropem wilczym również zgromadził wielu amatorów aktywności fizycznej. Będę im dopingował ale nie tylko - powiedział Andrzej Kacperek, wiceprezydent Piotrkowa.

 

Biegacze którzy wzięli udział w niedzielnej imprezie zrobili to z różnych powodów. Wspólnym mianownikiem była chęć uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych. - W biegu uczestniczę od pierwszej edycji. Jest on dla mnie szczególnie drogi ponieważ żołnierz z oddziału "Warszyca", Józef Kapczyński ps. "Szary" był bratem mojej mamy. Został zamordowany w Radomsku a pochowany na Bąkowej Górze. Od dzieciństwa razem z kuzynem opiekowaliśmy się jego grobem. Dlatego jest to dla mnie zaszczyt, że mogę uczcić jego - myślę, że nie na próżno - oddane życie w obronie wolnej Polski - powiedział nam jeden z biegaczy. - W ubiegłym roku biegłam razem z córkami. Ta impreza bardzo mi się podoba dlatego tym razem namówiłam męża na wzięcie w niej udziału. Przyłączamy się w ten sposób do wspaniałej inicjatywy jaką jest uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych - dodała kolejna z naszych rozmówczyń. 

 

Po zakończeniu biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Po ich odebraniu chętni mogli napić się ciepłej herbaty i zjeść gorącą grochówkę. W tej imprezie każdy był wygranym, ponieważ miała ona charakter integracyjny i rekreacyjny. 


Zainteresował temat?

10

4


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.03.2020 17:21

Ja biegalem tylko dlatego zeby miec 6 z wf
Pozdro

23


gość ~gość (Gość)03.03.2020 14:32

Chłopcy mnie te wszystkie ortografie i interpunkcje do zarabiania kasy nie są potrzebne a was szkoły manipulują i oglupiaja inteligencji wam nikt do głowy nie nakładzie trzeba ja mieć

14


EsJot ~EsJot (Gość)02.03.2020 20:13

Co roku to samo... . Dla mnie wykładnikiem w tym sporze jest to, kto ginął ze słowami na ustach "Niech żyje Polska!", a kto polował na tych ludzi. A mówiący o bohaterach jak o bandytach nie mówią nic nowego. To samo robili ich ojcowie i być może dziadkowie. Taka prawda. Ale rzeczywiście trzeba mieć siano w głowie, by bronić tamtego ustroju. Ustroju, który w haniebnych procesach skazywał nie tylko na śmierć, ale pozbawiał min. prawa do pochówku. Przecież to nieludzkie. Nienawiść do Wyklętych była tak ogromna bo podsycana strachem, zazdrością czy niezrozumieniem takiej właśnie niezłomnej postawy. Nie mieściło się w głowie niektórym, że można być tak bezkompromisowym, by położyć na szalę swoje życie. Że albo będę żył w wolnej Polsce albo umrę walcząc. I nie staram się być patetyczny, takie są fakty. To Ich słowa.
I zawsze będą kwiczeć ich przeciwnicy. Przecież gdyby jeden z drugim przyznał, że niezłomni byli bohaterami, to równałoby się, że ludzie którzy ich zabijali byli zdrajcami... .

44


gość ~gość (Gość)02.03.2020 21:46

Giuseppe zobacz jak się dałeś podpuscic ja za miesiąc mam 40 lat żądać napisałem przez rz żeby zobaczyć reakcję i jak zwykle się nie mylę bo ludzie mówią ze patrioci to głąby debile nieuki aha też specjalne przez ch bo tu gościu obraza niezłomnych zobacz jak ludzie dają się podpuscic a wczoraj był film Wyklęty i też kazali puścić agenture w teren i zawsze nas podpuszczają a Ty myślałeś że ja gimbza trochę więcej spostrzegawczości i ROZUMU tego nigdy za dużo i więcej roztropnosci pozdrawiam CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE !

13


WiLk ~WiLk (Gość)02.03.2020 11:44

brawo :) piekna postawa ludzi PATRIOTOW ktorzy upamietniaja osoby dzieki ktorym dzisiaj nie jestesmy pod niemieckim ani sowieckim butem, dzieki ktorym wartosci przertwaly BOG HONOR OJCZYZNA

76


gość ~gość (Gość)01.03.2020 14:47

Aha znowu głupoty wypisujesz rodziny tych żołnierzy powinny rzadac twojego ukarania ty nienawistniku i nie wykleci tylko NIEZŁOMNI bo wyklęła ICH zydokomuna

1319


sks ~sks (Gość)01.03.2020 23:46

Większość piszących to ignoranci i zwolennicy gościa, który twierdził, że polskość to nienormalność.

79


gość ~gość (Gość)02.03.2020 08:22

A p.Pedag
og z 16 biegała?

40


Mówią że.... ~Mówią że.... (Gość)01.03.2020 17:57

Piotrków jest pisowski, a po tych łapkach w dół widać że czerwony.

514


gość ~gość (Gość)01.03.2020 22:32

Grochówka daje wiatr w żagle.

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat