Po świętach kolejny wzrost zakażeń?

Strefa FMŁódzkie Wtorek, 06 kwietnia 20218 2767
- Z przestrzeganiem dystansu społecznego podczas tegorocznej Wielkanocy bywało różnie - przyznają ratownicy medyczni. Ich zdaniem, za kilkanaście dni należy spodziewać się znacznego wzrostu zakażeń koronawirusem i zachorowań na Covid-19.
fot. pixabay.com

Jesteśmy przyzwyczajeni, że święta wielkanocne spędzamy w rodzinnym gronie, często wybierając się do krewnych, z którymi rzadko się widujemy. Jednak nasze przyzwyczajenia i beztroska, mogą doprowadzić do wzrostu kolejnego wzrostu zakażeń. Adam Stępka, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, uważa, że ten negatywny efekt świątecznych spotkań będzie zauważalny za 10-14 dni.

 

- Przykład z życia wzięty. Sam w pierwszy dzień świąt pełniłem dyżur i pojechałem do starszej kobiety, która zasłabła. Przy świątecznym stole siedziało 15 osób, powiedzmy, że z najbliższej rodziny. 80-letnia seniorka tego rodu miała duszności i gorączkowała. Okazało się, że jest zakażona koronawirusem. Przypuszczam, że za 10-14 dni część tej rodziny również będzie zakażona - opowiada rzecznik prasowy WSRM w Łodzi.

Adam Stępka będzie w środę telefonicznym gościem Strefy FM Piotrków w programie "O tym się mówi". Początek rozmowy o 8.30.


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

strach ~strach (Gość)06.04.2021 21:05

Najbardziej boję się zamaskowanych bandytów.

91


Kazik ~Kazik (Gość)07.04.2021 13:24

Wy to lepiej napiszcie jak się ma kładka w Sulejowie a nie o wirusie pisać i podtrzymywać sztucznie pandemię

42


Hhhhhh ~Hhhhhh (Gość)07.04.2021 08:16

Kłamią nas i tyle

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat