Po raz pierwszy w 23-letniej historii MKS Piotrkowianin może cieszyć się z medalu mistrzostw Polski

Piotrkowianin Piątek, 14 sierpnia 202010 2658
Piękną niespodziankę sprawili zawodnicy Piotrkowianina w finałowym turnieju o mistrzostwo Polski juniorów młodszych w plażowej piłce ręcznej, który odbył się w Sulejowie. Podopieczni Mariusza Śpiewaka i Kamila Wasilewskiego okazali się czarnym koniem turnieju - wywalczyli wicemistrzostwo Polski.

Już samo wyjście z grupy eliminacyjnej było dużym sukcesem drużyny. Nasi zawodnicy nie zamierzali na tym poprzestawać. Sensacyjnie w półfinale MKS Piotrkowianin wygrał z Anilaną Łódź i tym samym zapewnił sobie przynajmniej srebrny medal. W finale lepsi okazali się zawodnicy Autoinwest SAS Gdańsk, ale srebrny medal wywalczony na sulejowskiej plaży smakuje jak złoty. Organizatorzy turnieju docenili Patryka Grzesika, który został MVP Turnieju Finałowego.


Piotrkowianin w Sulejowie wystąpił w następującym składzie: Jan Fijałkowski, Mikołaj Kołodziejski, Patryk Grzesik, Jakub Gaj, Tymoteusz Galuś, Kacper Grzejdziak, Jakub Krzyżak, Filip Kosiński, Jakub Dróżdż, Mikołaj Nowak.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

po studiach ~po studiach (Gość)16.08.2020 12:43

to nie jest w pełni sportowa rywalizacja, Gdańsk z powodu umiejscowienia tam szkół sportowych ze specjalizacją - piłka ręczna wyławia najzdolniejszą młodzież z całego kraju i taki osamotniony Piotrków jest na straconej pozycji bo wyławiać talenty wśród np. 5 tys. a 100 osób to jest kolosalna różnica, dlatego dobrze by było by w naszym mieście powstała w skali województwa czy nawet powiatów szkoła gromadząca najzdolniejszą młodzież co zwiększyło by prawdopodobieństwo osiągania większych sukcesów nie wspomnę już o posiadaniu w naszym regionie świetnego, białego piasku niezbędnego do sportów plażowych, dobrze, że wreszcie z trudem dotarło to do włodarzy Sulejowa a może niedługo dotrze to w Piotrkowie

20


gość ~gość (Gość)14.08.2020 12:54

Brawo chłopaki i trenerzy! Są efekty waszej ciężkiej pracy z młodzieżą

50


gość ~gość (Gość)14.08.2020 13:20

Brawo Pany. Teraz seniorzy...

22


gość ~gość (Gość)16.08.2020 19:17

Gdzie info o skalniku, poloni I concordii? Kolejność nie przypadkowa....od najwyższego do najniższego mimo że jestem kibicem Concordii.

20


historyk ~historyk (Gość)16.08.2020 11:57

co to jest 23 lata, Concordia ponad 100 lat czeka na medal i ani widu ani słychu najlepiej to wymyślić nowy sport którego nikt nie uprawia i załatwić sobie medal

10


gość ~gość (Gość)14.08.2020 21:05

Świetna robota.gratulacje dla chłopaków i trenerów.

50


gość ~gość (Gość)14.08.2020 10:31

No i super brawo dla chłopaków i trenerów.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat