Po pracy też w pracy

ePiotrkow Niedziela, 08 listopada 201517 5505
Funkcjonariusz z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego piotrkowskiej Komendy Miejskiej Policji, będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę opla vectry. 23-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Karlin (gmina Moszczenica). Kierujący oplem vectra uderzył w tył citroena C5, którym w czasie wolnym od służby podróżowało policyjne małżeństwo wraz z 3-letnią córeczką. Uderzenie było na tyle silne, że zepchnęło ich auto na przeciwległy pas ruchu.


- Policjant po opanowaniu samochodu zauważył w lusterku wstecznym, że sprawca zaczyna szybko odjeżdżać w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Funkcjonariusz, mając podejrzenia, że mężczyzna może być pijany, natychmiast ruszył w pościg. Po przejechaniu około 3 kilometrów kierowca opla porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Sprawna interwencja policjanta szybko uniemożliwiła oddalenie się podejrzewanego. Pasażerka citroena powiadomiła o sytuacji dyżurnego piotrkowskiej jednostki. Przypuszczenia sierżanta sztabowego, który obezwładnił uciekiniera potwierdziły się. Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości 23-latka. Okazało się, że kierowca opla miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie – informuje Ewa Drożdż z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.


Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, teraz sąd zdecyduje o dalszym losie piotrkowianina. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na minimum 3 lata.


Na szczęście osoby podróżujące citroenem nie doznały poważniejszych obrażeń.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sklave sklaveranga08.11.2015 12:09

To żaden wyczyn? Policjanci dlatego mają takie przywileje by na służbie byli przez całe życie.
Dziś próbuje im się to odebrać. Z policjanta zrobiono urzędnika przykutego papierami do biurka. A wejdziecie na Wiejską i postawcie się bo politykierzy zrobili z Was pośmiewisko. Oni też służbę mają. Pogrzeb Kiszczaka w wielkiej tajemnicy w sobotę na cmentarzu prawosławnym na warszawskiej Woli. Więcej na http://sklave.manifo.com/

60


Exploit Exploitranga08.11.2015 11:58

Cytuję:
Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Karlin (gmina Grabica).


Karlin należy do gminy Moszczenica...

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat