Po pomoc suszową tylko do piątku

ePiotrkowRegion Piątek, 29 listopada 20196 1741
Tylko do piątku 29 listopada rolnicy, którzy ponieśli straty w uprawach z powodu suszy lub innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, mogli składać w biurach powiatowych ARiMR wnioski o pomoc.
fot. pixabay

Pierwotnie nabór wniosków miał trwać do 31 października. Rolnicy, decyzją ministra rolnictwa i rozwoju wsi, otrzymali jednak dodatkowe cztery tygodnie na złożenie wymaganych dokumentów.

 

Pomoc jest udzielana na każdy hektar upraw dotkniętych klęską żywiołową, w przypadku gdy szkody spowodowane tegoroczną suszą, huraganem, gradem, deszczem nawalnym, przymrozkami wiosennymi lub powodzią oszacowane przez komisję powołaną przez wojewodę, wynoszą co najmniej 30% danej uprawy.

 

- Wysokość pomocy jest zróżnicowana i zależy od wielkości szkód powstałych na powierzchni danej uprawy lub od obsady posiadanych przez rolnika zwierząt z gatunku bydło, owce, kozy lub konie w przypadku pomocy do użytków zielonych w gospodarstwie – informuje nas Biuro Prasowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Najwyższa pomoc, w stawce 1000 zł do 1 ha, zostanie przyznana do tych upraw, gdzie szkody wyniosły co najmniej 70%, w tym również do wieloletnich użytków zielonych, jeżeli w gospodarstwie jest wysoka obsada zwierząt z gatunku bydło, owce, kozy lub konie na 1 ha tych użytków. Niższa stawka pomocy, 500 zł do 1 ha, zostanie przyznana do upraw, w których szkody wyniosły co najmniej 30% i mniej niż 70% oraz do wieloletnich użytków zielonych, gdzie szkody wyniosły co najmniej 30% i mniej niż 70%, jeżeli w gospodarstwie jest wysoka obsada zwierząt z gatunku bydło, owce, kozy lub konie na 1 ha tych użytków.

 

Stawka pomocy w wysokości 500 zł na 1 ha zostanie również przyznana w przypadku szkód w wieloletnich użytkach zielonych w wysokości 70%, jeżeli w gospodarstwie jest niska obsada zwierząt z gatunku bydło, owce, kozy lub konie na 1 ha tych użytków. Natomiast w przypadku szkód w wieloletnich użytkach zielonych w wysokości co najmniej 30% i mniej niż 70%, przy jednoczenie niskiej obsadzie zwierząt z gatunku bydło, owce, kozy lub konie na 1 ha tych użytków, zostanie przyznana pomoc w wysokości 250 zł na 1 ha.

 

 

 

(materiały: Biuro Prasowe ARiMR)


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wyborca ~wyborca (Gość)01.12.2019 19:05

Jak zwykle pierwsi będą bambry z powiatu za komuny mieli się dobrze a teraz też pierwsi wyciągają łapy po kasę

00


gość ~gość (Gość)30.11.2019 23:57

A dożynki były wszędzie. Fuj fuj, albo ciuś ciuś kłamczuszki suszone.

10


Romek ~Romek (Gość)30.11.2019 09:39

A może państwo zapłaci mi za nieuczciwego kontrahenta kilkaset tysięcy????Dlaczego nie jesteśmy równo traktowani?

10


gość ~gość (Gość)29.11.2019 12:17

Nie lubię zerować na innych grupach społecznych.

32


gość ~gość (Gość)29.11.2019 11:18

Kto ci zabroni uprawiać ziemię też bedziesz miał dopłaty

23


gość ~gość (Gość)29.11.2019 10:58

Nic tylko brać dopłaty.A to susza a to mokro a to dziki..

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat