Po legitymację i świadectwo jednak bez rodziców?

Kraj Poniedziałek, 16 września 20197 2410
Zgodnie z nowymi przepisami Ministerstwa Edukacji Narodowej od 6 września niepełnoletni uczeń nie może sam odbierać szkolnych dokumentów. - Będzie jednak nowelizacja rozporządzenia – zapowiedział szef resortu oświaty Dariusz Piontkowski.

Ponieważ wywołało to duży rezonans społeczny – w trakcie konsultacji społecznych ten akurat element nie był zauważony ani przez związki zawodowe, ani przez dyrektorów, ani przez organizacje – postanowiliśmy zareagować. Jesteśmy w trakcie zmiany tego przepisu. Doprowadzimy do tego, że tak jak było poprzednio, także świadectwo ukończenia będzie mógł odbierać uczeń bez potrzeby kwitowania tego przez rodzica i podobnie będzie z legitymacjami tymi papierowymi i w wersji elektronicznej, czyli kartonika – zapowiedział minister podczas konferencji prasowej.

 

Zgodnie z obowiązującym od 6 września tego roku znowelizowanym rozporządzeniem ministra edukacji w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, szkoła ma obowiązek prowadzenia imiennej ewidencję wydanych:

świadectw ukończenia szkoły, indeksów, legitymacji szkolnych, e-legitymacji szkolnych, mLegitymacji szkolnych oraz zaświadczeń o zawodzie, a także świadectw dojrzałości, aneksów do świadectw dojrzałości, certyfikatów, dyplomów, zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty i zaświadczeń o wynikach egzaminu maturalnego, przekazywanych szkole przez okręgową komisję egzaminacyjną, oraz duplikatów świadectw ukończenia szkoły, indeksów, legitymacji szkolnych i e-legitymacji szkolnych – czytamy na edukacja.dziennik.pl.

 

Niepełnoletni uczeń nie może sam odebrać i pokwitować żadnego z wyżej wymienionych dokumentów, zrobić to może tylko jego rodzic lub opiekun prawny.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

erwinek ~erwinek (Gość)16.09.2019 08:24

Kiedy w tym kraju wróci NORMALNOŚĆ. Najpierw wymyślają durny przepis a potem ten sam co to wymyślił będzie reagował i przywracał poprzedni przepis . Czy to jeszcze Polska czy już wariatkowo. Dziękuję suwerenowi za takich ministrów.

91


ręce opadają ~ręce opadają (Gość)16.09.2019 11:15

Cała pisiarnia - najpierw tworzą tysiące stron przepisów, piszą bzdury, a później poprawki, poprawki do poprawek itd. Ostatnio obiecali, że zlikwidują opłatę za wydanie dowodu - która została zlikwidowana 10 lat temu.

32


e2oO ~e2oO (Gość)16.09.2019 10:49

Ale w czym problem? Ktoś tu się niepotrzebnie nakręca... .Nienawidzę bezsensownego pieniactwa, jest szkodliwe tak jak chamstwo czy brak rozsądku.

23


ja ~ja (Gość)16.09.2019 08:56

Popadamy w paranoję. Niektóre przepisy są chore.

40


rezonanss ~rezonanss (Gość)16.09.2019 08:34

Rezonans to może być magnetyczny. Czy oni potrafią stworzyć przepis, który za chwilę nie będzie do poprawy, albo do uchylenia? Wszystko na siłę, po to tylko by zmienić, żeby było inaczej niż uchwalili wcześniej. Nie ważne że będzie byle jak, na kolanie, w nocy. Dżizus...k. ja p.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat