Po 7,5 tys. zł dla młodych. Czym jest bon na zasiedlenie?

ePiotrkow Wtorek, 28 lipca 201511 15679
Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie w dalszym ciągu dysponuje wolnymi środkami, z których skorzystać mogą młodzi (do 30 roku życia). Chodzi o tzw. bon na zasiedlenie.

Warunkiem uzyskania bonu o wartości do 7500 zł jest podjęcie pracy lub rozpoczęcie działalności gospodarczej w miejscowości oddalonej od dotychczasowego miejsca zamieszkania o minimum 80 km, bądź takiej, do której łączny czas dojazdu w dwie strony przekracza 3 godziny dziennie.

 

- Osoba, która uzyskała bon na zasiedlenie musi utrzymać zatrudnienie przez minimum 6 miesięcy i w tym czasie osiągać wynagrodzenie lub przychód w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto oraz podlegać ubezpieczeniom społecznym. Również zamiar prowadzenia działalności gospodarczej (na powyższych warunkach) daje szanse ubiegania się o uzyskanie bony na zasiedlenie – informuje Dorota Cudzich, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.

 

Pieniądze można przeznaczyć np. na wynajęcie mieszkania lub inne koszty związane z zamieszkaniem w nowym miejscu, w tym zakup wyposażenia. Zainteresowane osoby bezrobotne powinny złożyć wniosek o wydanie bonu na zasiedlenie w PUP. Wnioski dostępne są na stronie www.puppiotrkow.pl.

 

Więcej informacji można uzyskać w PUP w Piotrkowie , pok. 28, (I piętro).


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dragon ~Dragon (Gość)26.04.2016 08:52

osobiście skorzystałem z tego bonu, myslę ze dla tych ktorzy startuja taki zasiłek finansowy na pewno sie przyda zwłaszcza na sam start, polecam bo jest niewiele wymogów do spełnienia, przemiłe panie z pokoju 28 wytłumaczą i podpowiedza jak wypełnic wniosek. Dziwię sie ponizszym komentarzom :( ale coz zawsze znajdą sie osoby co beda tylko narzekać

30


Sauron ~Sauron (Gość)28.07.2015 23:15

Bon na zasiedlenie? Ktoś nie ma za grosz wstydu żeby tak nazwać taki ochłap!!! Gdzie ktoś za te pieniądze ma się zasiedlić? W ziemiance? Może wystarczy jeszcze na namiot z Decathlona, śpiwór i kuchenkę polową!!! A Pani premier jeździ Pendolino żeby pokazać jakim jest zwykłym obywatelem. To tak jakby jeździła po Polsce Mercedesem S - klasy żeby się zbratać z biednym ludem.

101


PUPa ~PUPa (Gość)28.07.2015 19:06

ertes ten program przeznaczony jest dla Ukraińców przed 30 rokiem życia, którzy tłumnie przyjeżdżają do naszego kraju. Podstawia to się nam obywatelom jako walka z bezrobociem, by nikt nie burzył się, że daje się prace obcym, a nie swoim.

70


ertes ~ertes (Gość)28.07.2015 19:01

"minimum 80 km od miesca zamieszkania" przeciez to bedzie poza wojewodztwem lodzkim,czyli nie podlegasz juz pod piotrkowski pup,bo jestes w innym woj.
Ja pie....tylko w cebulandii takie abstrakcje

71


Marcin Marcinranga28.07.2015 16:06

7500zł niezła kwota ale w tej danej sytuacji trochę tragiczna.

40


Zanzi ~Zanzi (Gość)28.07.2015 13:02

7500 zł to zawrotna kwota ;)

91


gość21 ~gość21 (Gość)28.07.2015 11:21

Po to by takie głupoty wymyslać wcale nie trzeba mieć wyższego wyksztalcenia .Tak czasem mysle czy tych urzędników wtórny debilizm ogarnoł czy jakas inna zaraza albo juz sa tak przesiaknieci ideologią PO ,ze juz nic mądrego wymysleć nie moga.Po co ta dodatkowa biurokracja w PUP-ie ,zwolnic połpwe pracowników bo do niczego nie sa potrzebni .na co komu jakiś bon ,moje tylko dokończa studia i wyjeżdżaja na stałe stad by nie zmarnować sobie życia jak ja z żona uczciwie pracując .W tym kraju nie da się zyć i uczciwa praca nie dojdzie sie do niczego i tyle korzyści nam dało wejście do UE bo cały czas idziemy na dno widzac co z Piotrkowa zostało i okolicznych gmin i tylko Biedronki maja sie dobrze jak widać tylko pytanie jak długo i kto w nich kupował bedzie jak wiekszość młodych wyjedzie

82


DżagaRaga DżagaRagaranga28.07.2015 11:17

Nic,tylko stąd spiedralać.

103


sklave sklaveranga28.07.2015 10:31

Syn wyjechał do Holandii do pracy i musiał zapłacić podatek chociaż w Polsce nie pracował, był na zasiłku.
Bezrobocie tak drastycznie spadło jak chwaliła się ostatnio pani dyr. Gawrońska a co z urzędnikami zatrudnionymi w PUPie? Pewnie trzeba będzie dodatkowych zatrudnić?
Oto jeden z dziesięciu najważniejszych projektów rządu Ewy Kopacz.
Projekt V
Z budżetu państwa rząd PO- PSL wypłaci tzw. premie wyjazdowe, a te o wyższej wartości osobom, które nie ukończyły 30. roku życia, jeśli zobowiążą się one wyjechać za pracą za granicę. I jeśli zadeklarują, że nie będą chciały wrócić przez co najmniej pięć lat. Takie premie wyjazdowe są opłacalne dla wszystkich, bo te osoby nie będą pobierać zasiłków dla bezrobotnych, a gdy znajdą pracę za granicą, część zarobionych tam pieniędzy na pewno będą przekazywać rodzinom w kraju. Takie premie wyjazdowe są opłacalne także z tego powodu, że ci, którzy wyjadą, nie będą głosować (albo zrobi to niewielu z nich w lokalach wyborczych na obczyźnie) na Pawła Kukiza, PiS czy partię KORWiN. Nie będą też siały defetyzmu w kraju i zarażały innych swoimi negatywnymi ocenami rządów PO-PSL, a przez to nie będą podburzały do buntu czy protestów. Zapanuje więc nastrój zgody i miłości.
Więcej na http://sklave.manifo.com/polityka

141


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat