Plener rzeźbiarski w Piotrkowie

Strefa FM Czwartek, 16 maja 20190 1353
Plener rzeźbiarski "500 lat Zamku Królewskiego" odbędzie się w Piotrkowie w dniach 20-25 maja. Wydarzenie poświęcone będzie pamięci tragicznie zmarłego piotrkowskiego rzeźbiarza Stanisława Milewskiego.

W plenerze udział weźmie 6 rzeźbiarzy: Mariusz Migasiński (kurator pleneru), Grzegorz Michlak, Łukasz Zabłocki, Franciszek Pytel, Jan Milczarek oraz Krzysztof Wiza. - Artyści będą wykonywać prace użytkowe, np. w formie ławek, które zostaną przekazane na rzecz miasta. Plener odbywać się będzie na parkingu za amfiteatrem miejskim przy ul. Narutowicza. - Zapraszamy mieszkańców, aby mogli zobaczyć, jak wygląda proces tworzenia i dopingować nas do działania. Zachęcamy także szkoły, aby uczniowie mogli zobaczyć jak pracuje się dłutem i innymi narzędziami - zaprasza Mariusz Migasiński, kurator pleneru.


Rzeźbiarze będą tworzyć w godzinach 9.00 - 18.00. 

 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat