ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Płatności w euro podczas wakacji w Irlandii

Wtorek, 27 sierpnia 2019 989
Okres od czerwca do sierpnia jest czasem, kiedy Irlandia przeżywa prawdziwe zatrzęsienie turystów. Mówi się, że jeśli odwiedzać Irlandię, to tylko w tym okresie. Dlaczego? Bo wtedy w Irlandii są dłuższe dni, a tym samym jest więcej czasu na zwiedzanie i podróże oraz podziwianie genialnych krajobrazów.

Co się niestety wiąże z “sezonem turystycznym”? Większa liczba turystów wcale nie oznacza niższych cen. To właśnie w okresie czerwiec - sierpień, ludzie są chętni zapłacić nawet kilkaset euro więcej, byle tylko odwiedzić Irlandię.

Podróżujący zimą nie mają styczności z tłumami, mogą delektować się ciszą i spokojem, niskimi cenami za noclegi, przyjemnie chłodnym deszczem. W zimie Irlandia otwarta jest dla turystów najczęściej w godzinach 10: 00 – 16: 00, zamiast standardowych dla sezonu letniego - 9: 00 – 18: 00.  Zimą wiele zabytków jest dostępnych tylko w weekendy, a niektóre są nawet całkowicie niedostępne dla zwiedzających w okresie listopad – luty.

 

Irlandzkie festiwale - będziesz potrzebował euro

 

Wraz z zakończeniem sezonu turystycznego w Irlandii, wcale nie kończą się wycieczki obcokrajowców do tego kraju. Wielu turystów przyjeżdża do Irlandii już po zakończeniu sezonu turystycznego po to, aby odetchnąć i nie wydać wszystkich euro na nocleg i jedzenie. Muzea, parki zabaw, festiwale i inne atrakcje turystyczne to miejsca, gdzie przyda Ci się co najmniej kilka/kilkanaście euro!

 

Podróżując do Irlandii poza sezonem letnim, można natknąć się na kilka zjawiskowych festiwali. Są one organizowane z wielkim rozmachem i podczas nich spotkasz wielu znanych artystów, umilających zabawę swoimi koncertami lub pokazami. Jedne z największych i najpopularniejszych irlandzkich festiwali, to Dzień Świętego Patryka (obchodzony w połowie marca) oraz Święto Halloween, odbywające się co roku w Derry.

 

Ile kosztuje podróż do Irlandii?

 

Ze swoimi zielonymi wzgórzami, pubami i bogatą historią Irlandia jest jednym z najpopularniejszych miejsc podróży w Europie. Ale ile kosztuje podróż do Irlandii? Czy warto zabrać w tę podróż większą liczbę euro? Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, w tym styl podróży, to, co chcesz zobaczyć i skąd lecisz.

Irlandia niekoniecznie jest dużą wyspą. Ale jest wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że są to dwa kraje: Republika Irlandii i Irlandia Północna. Od zabytków i atrakcji po malownicze wioski i mnóstwo naturalnego piękna.

 

Irlandia nie jest wcale tanim miejscem podróży, jednak doświadczeni podróżnicy będą mogli obniżyć swoje koszty, korzystając z niektórych wskazówek i sugestii dostępnych w Internecie.

 

Koszty przelotu do Irlandii

 

Koszty przelotu do Irlandii mogą naprawdę zmieniać się w zależności od sezonu i linii lotniczej. Najdrożej jest podczas świąt Bożego Narodzenia (grudzień), w miesiącach letnich (czerwiec-sierpień), a także w marcu wokół Dzień Świętego Patryka (17 marca).

 

Najlepiej jest podróżować w okresach wiosny (kwiecień i maj) i jesieni (wrzesień-październik).


Gdzie kupić tanie euro na podróż do Irlandii?

 

Tanie euro, tanie dolary lub tanie franki kupisz w najlepszych cenach w internetowych kantorach wymiany walut, typu - https://internetowykantor.pl/kursy-walut/.

 

Użytkownicy kupują je od siebie nawzajem, czego konsekwencją są atrakcyjne kursy wymiany walut, pozbawione zbędnych opłat dodatkowych i prowizji. W przypadku https://internetowykantor.pl/  Klient jest obciążony jedynie minimalnej wysokości spread’em, czyli różnicą pomiędzy ceną kupna a sprzedaży. Są to jednak wartości znikome. W każdym niemalże aspekcie, kursy walut EUR, USD, PLN etc., są tam o wiele bardziej atrakcyjne niż w kantorze stacjonarnym czy banku. Z pewnością zaopatrzony w tanie euro na wyjazd będziesz spokojniejszy.  


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat