Plany i pomysły nowego komendanta piotrkowskich policjantów

Strefa FM Piątek, 22 stycznia 202140 5168
Zmniejszenie liczby wypadków drogowych i pospolitych przestępstw, jak kradzieże, włamania czy rozboje - to jedno z zamierzeń nowego komendanta piotrkowskiej policji. Od 16 stycznia jego obowiązki pełni inspektor Krzysztof Dąbrowski.
fot. KMP Piotrków

- Pierwszy tydzień pracy postanowiłem poświęcić na poznanie komendy, pracowników, ale też samego miasta. Chciałbym, żeby społeczeństwo Piotrkowa dobrze oceniło moją pracę. Chciałbym też żeby zauważalna była poprawa bezpieczeństwa na drogach, bo już zdążyłem się zorientować w statystykach. Jeśli chodzi o zdarzenia drogowe, to od wielu lat stanowi problem Piotrkowa – powiedział na antenie Radia Strefa FM inspektor Dąbrowski.

 

Skoro o statystykach mowa, to z pewnością w najbliższych miesiącach policjanci będą starali się o poprawienie wyników w kwestii ograniczenia rozbojów i kradzieży, czyli najbardziej uciążliwych społecznie przestępstw. - Myślę, że tym co jest równie uciążliwe dla mieszkańców to problem pijanych kierowców i narkotyków. Także w tej materii chciałbym doprowadzić do zmian. Jednak w mojej opinii policja w Piotrkowie pracuje dobrze i nie będę wprowadzał tu żadnej rewolucji. Myślę, że są obszary, które wymagają drobnej poprawki, ale będziemy o tym rozmawiać. Na pewno będę wsłuchiwał się też w głos mieszkańców. Tak Piotrkowa, jak i innych gmin, które podlegają pod tutejszą Komendę Miejską Policji. Będę się też wsłuchiwał w to, co mówią władze samorządowe, ale najważniejszy będzie tu głos mieszkańców – dodał komendant.

 

Ponad trzydziestoletnie doświadczenie pracy w policji i dobra znajomość łódzkiego garnizonu są z pewnością atutem nowego komendanta. Czy zatem zwiąże się on na dłużej z Piotrkowem? - W komendzie Łódź-Wschód spędziłem dekadę, ale nie oszukujmy się, po 30 latach pracy, kolejne dekady pracy raczej nie wchodzą w grę. Jednak z pewnością chciałbym zagrzać tu miejsce nieco dłużej. Jeśli tylko przełożeni będą dobrze oceniać moją pracę na rzecz mieszkańców Piotrkowa – dodał komendant.

 

Inspektor Krzysztof Dąbrowski mówi o sobie, że nie jest typem policjanta, który siedzi jedynie za biurkiem. Lubi kontakty z ludźmi i w swojej pracy też zapowiada dialog. Dlatego na pytanie „mandat czy pouczenie?” odpowiedział, że pouczenie jest lepszym rozwiązaniem, choć nie w każdych okolicznościach.

 

Nowy komendant piotrkowskich policjantów nosi swój mundur od 16 grudnia 1990 roku. Pracował do tej pory w Komendzie Powiatowej Policji w Łasku. Od 18 stycznia 2011 roku kierował Komendą Powiatową Policji Łódź-Wschód. W wolnym czasie lubi sięgać po książkę, spacerować po górach, jest też miłośnikiem teatru.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)24.01.2021 22:58

Panie komendancie są tylko 3 główne problemy w naszym mieście"
1. Nocni piraci pod wiaduktem kolejowym z czerwonym ferrari na czele
2.Sprzedaż alkoholu osobom , którym prawo zabrania sprzedaży
3.Sobotni handlarze w okolicach giełdy Ptaka, którzy handlują autami bez ewidencji - kupują na pociotków omijając przepisy i stwarzając zagrożenie na drodze poprzez wtargnięcia na jezdnie i spacerowanie z okolicach przejść dla pieszych, utrudniając tym samym widoczność

30


piotrkowski  spolecz ~piotrkowski spolecz (Gość)23.01.2021 05:12

pan komendant moze sie przejedzie po komisariatach bo ...bida tam i nędza,,, policjanci pracują na sprzętach sprzed 15 lat a i budynki obskurne np. grabica, gorzkowice,, czy wolbórz. masakra. p.s sa posterunki gdzie zbywa się penentów np. grabica i trzeba jechac do piotrkowa bo olewają i nie przyjmują zgłoszen o przestepstwach/ p.s szacun ze na zdjeciu komendant nie siedzi przed pustą teczką jak poprzednik i jacek rz... w których i tak niema a ladnie tylko to wyglada.. wystarczy przejrzzec stare foty. aa i jeszcze jedno... radiowozy jakimi na wsiach jezdza to jakies przeglady maja bo straszne zlomy.. no chyba ze tylko takmz wygladu sa..

92


gość_gość ~gość_gość (Gość)22.01.2021 14:52

Do opanuj się nie ludzi tylko alkoholików

21


das ~das (Gość)25.01.2021 15:27

no nareszcie, najjwyższy czas zrobić porządek z groźnymi narkotykami - szlugami i alko

30


gość_atansjon ~gość_atansjon (Gość)24.01.2021 15:01

Jest taka aplikacja "zmniejszanie ilości wypadków drogowych". Wystarczy pobrać. Proste

20


goœć_   ~goœć_ (Gość)23.01.2021 22:12

Dzwoniłem na policję w tamtym tygodniu i nikt nie przyjechał bo nie mają ludzi. Jest bałagan w naszym kraju a Policja ochrania i pilnuje polityków!
Dość tego aby policja była na posyłki partii

31


gość_aha ~gość_aha (Gość)22.01.2021 15:55

Dialog z policją był jak katowaliście ludzi na rynku jesienią. ACAB

119


gość_tewu ~gość_tewu (Gość)22.01.2021 17:53

Panie Dąbrowski jeżeli swoją przygodę z piotrkowska policją zaczyna Pan od mówienia polprawd, to nic dobrego nie wróży.
Nie ma w łódzkim garnizonie komendy pt. "Łódź-Wschód ". Jest Komenda Powiatowa Policji powiatu łódzkiego-wschodniego, obejmująca swym działaniem takie miasteczka jak Koluszki, Rzgów, Tuszyn.
Wstydzi się Pan tego, że przez ostatnie lata kierował Pan jednostka, której podlegały małe miasteczka i tereny wiejskie ?
Sądził Pan, że piotrkowianie pomyślą, że "Komenda Łódź-Wschód", to jakaś super jednostka na Olechowie czy Janowie ? Trzydzieści lat temu numer taki miał jakieś szanse....

120


gość_kierowca ~gość_kierowca (Gość)23.01.2021 11:52

Ci co nam blokują widoczność popieram ten wpis ul Kostromska z Sikorskiego tragedia żeby jechać spokojnie widoczność zero

30


gość_kierowca ~gość_kierowca (Gość)22.01.2021 18:57

Super tylko prośba wygonić w Sobotę łapaczy samochodów bo zagrażają nam kierowcom widoczność

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat