Planując urlop, pamiętajmy o zwierzętach

Strefa FM Sobota, 30 czerwca 20182 2826
Wakacje już się rozpoczęły. Powoli zaczynamy planować urlop. Pojawia się więc coroczny problem dla właścicieli zwierząt, co z nimi zrobić w czasie wakacji? Brak wcześniejszego rozwiązania problemu, niestety bardzo często skutkuje porzucaniem czworonogów.
fot. pixabay.com

Wszyscy właściciele zwierząt, analizując ofertę wakacyjną, powinni także zwrócić uwagę na to, czy mogą zabrać ze sobą swojego czworonoga. Istnieje wiele ośrodków, które są przyjazne dla psów czy kotów, dzięki czemu podróżowanie ze zwierzakiem nie stanowi problemu. - Jeżeli nie mamy możliwości zabrania czworonoga na zaplanowany wyjazd, najlepiej oczywiście poprosić bliskich o pomoc. Być może ktoś z rodziny bądź ze znajomych będzie miał możliwość i chęci, aby zaopiekować się naszym zwierzakiem. Istnieją również specjalne hotele, do których możemy przywieźć zwierzę na okres wakacyjny. Oczywiście trzeba to wcześniej ustalić z właścicielami placówki, bo wiadomo, w okresie letnim z dostępnością może być różnie. Jeżeli ktoś ma pieska od nas i jest osobą starszą, także możemy pomóc. Jednak tutaj muszę podkreślić, że zajmujemy się zwierzakiem tylko w szczególnych przypadkach, ponieważ ludzie z taką prośbą zgłaszają się do nas bardzo często – powiedziała Maria Mrozińska, pracownik schroniska w Piotrkowie.

 
Wszelkich informacji, gdzie w naszym regionie można zostawić (na czas urlopu) zwierzaki, udziela piotrkowskie schronisko.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Abc ~Abc (Gość)01.07.2018 10:46

Najlepiej zostawia się psa w lesie. Po urlopie wraca się po niego, drukuje ogłoszenia i poszukuje... i rozpacz bo psa nie ma, a dzieci płaczą. Nie raz już byłem świadkiem takiego zdarzenia.

20


gość ~gość (Gość)30.06.2018 11:06

Ja tam zawsze zostawiałam na tydzien psa samego w domu i jakoś potem nie narzekał pies...

19


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat