Plaga pijanych kierowców. Mieszkańcy Tomaszowa coraz częściej reagują

ePiotrkow Wtorek, 26 lipca 20165 4118
Jeden jechał całą szerokością jezdni i po krawężnikach, inny skasował znak drogowy. Coraz częściej mieszkańcy Tomaszowa reagują, widząc pijanych kierowców.

23 lipca około godziny 10.30 27-letni mieszkaniec Tomaszowa jechał ze swoją znajomą ulicą Milenijną. Zwrócili uwagę na jadącą przed nimi toyotę, której kierowca jechał całą szerokością jezdni, często zjeżdżając na krawężnik. Widząc wyczyny drogowego pirata, natychmiast zaalarmowali policję. Na skrzyżowaniu Dzieci Polskich z ulicą Kwiatową, zgłaszający dobiegł do kierującego, uniemożliwił mu dalszą jazdę, wyjmując ze stacyjki kluczyki. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali kierującego toyotą. Po zbadaniu stanu trzeźwości 57-letniego mieszkańca Tomaszowa, okazało się, że miał 0,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Do zatrzymania kolejnego nietrzeźwego kierującego doszło 24 lipca o godzinie 16.20 na ulicy Modrzewskiego. Kierujący audi wjechał w znak drogowy. Jeden z mieszkańców Tomaszowa, widząc to zdarzenie, podbiegł, bo chciał udzielić rannemu pomocy. Mężczyzna wyczuł od kierującego alkohol, natychmiast zadzwonił po policję, uniemożliwiając kierującemu ucieczkę. Po chwili na miejsce dojechał policyjny patrol, który zbadał 31-letniego mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego na zawartość alkoholu. Po badaniu okazało się że ma 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Podobna sytuacja miała miejsce 22 lipca o godzinie 17.20. Dyżurny policji otrzymał informację, że ulicą Jana Pawła jedzie prawdopodobnie pijany kierujący. Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsce zauważyli jadące bez wymaganego oświetlenia i całą szerokością jezdni volvo. Zatrzymali więc pojazd. Z auta wytoczył się mężczyzna, który został zbadany na zawartość alkoholu. 36-letni mieszkaniec Tomaszowa miał 3,2 promila. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów od pojazdu. Został przewieziony do Komendy Policji.

 

Tego samego dnia o godzinie 19.05 na drodze Brzustów – Dąbrowa doszło do zdarzenia drogowego, w którym pokrzywdzony został rowerzysta. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń kierujący audi 24-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego podczas wymijania jadącego prawidłowo rowerzysty, doprowadził do potrącenia 29-letniego mieszkańca Tomaszowa. Kierującemu jednośladem został udzielona pomoc medyczna. Uczestnicy zdarzenia zostali zbadani na zawartość alkoholu. Jak się okazało kierujący rowerem był trzeźwy, natomiast kierującemu audi miał 1,5 promila. Mężczyzna odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego, będąc w stanie nietrzeźwości.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)26.07.2016 08:10

Jaka tam plaga ledwie dwa zdażenia a tak na marginesie dodam ,że ci panowie to cienkie Bolki w piciu bo co to promil alkoholu więc po co się biorą za jechanie .Mój sąsiad ponad 5 promili miał i jechał prosto rowerem i tak z ciekawości zmieżylismy alkomatem to sam był zdziwiony ,że tyle pokazało.Młodzi malo wprawieni jeszcze w końcu ktos budzet dziurawy musi wspomagać

09


etm ~etm (Gość)27.07.2016 21:41

Slynny Tomaszow,malo o innych miastach pisza

20


bad g ~bad g (Gość)27.07.2016 13:14

0,5 promila i od krawężnika do krawężnika? To na pewno nie Słowianin.

20


Gomuliny ~Gomuliny (Gość)26.07.2016 09:11

Jeden nawalony 20 latek w tamtym roku wracając z Mango skosił kilka słupków na żelaznej. Wracał po imprezie Coltem do Bujen do domu. No i co? Oczywiście chłodnicę, rejestracje i części zderzaka pozabierała jego rodzina. Do tej pory jeździ autem. Czemu nic mu nie zrobiono? Czemu on dalej jeździ? A co jeżeli on kogoś zabije?

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat