Plac przy "Ekonomiku" odnowiony

Strefa FM Piątek, 05 czerwca 20203 1917
Zakończyła się kolejna inwestycja w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5. Przy placówce wykonano m.in. nowe ogrodzenie i plac rekreacyjny. Całość była projektem budżetu obywatelskiego 2019. Jednak w ubiegłym roku, ze względu na brak rozstrzygnięcia przetargu, nie zrealizowano jej i przełożono na wiosnę.
Plac przy

- Zakończone właśnie roboty były swego rodzaju kontynuacją rozbudowy bazy sportowo-rekreacyjnej „Ekonomika”. Uczniowie oraz mieszkańcy osiedla Wyzwolenia mieli do tej pory do dyspozycji boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej oraz strefę street workout park przeznaczoną do ćwiczeń siłowo-akrobatycznych. Teraz kompleks rozbudował się o kolejne elementy - powiedział Krzysztof Rudzki z biura prasowego Urzędu Miasta.

 

Przy strefie street workout park wykonano plac rekreacyjny z kostki brukowej z ławkami i stojakami na rowery oraz grą „podwórkową” z masy termoplastycznej. Równocześnie wykonano przebudowę istniejącego ogrodzenia od strony ul. Wyzwolenia.

 

- Zdemontowano dotychczasowe ogrodzenie, a zainstalowano nowe. Wykonane zostały dwie furtki, które umożliwiają wejście na obiekt od strony ul. Wyzwolenia oraz zamontowana została nowa brama wjazdowa na parking szkoły - dodał Rudzki.

 

Koszt prac wyniósł nieco ponad 165 tys. zł.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wojt ~wojt (Gość)07.06.2020 18:03

Pewnie było dofinansowanie z Ochrony środowiska, pod warunkiem, że bedzie tylko beton.

22


gość ~gość (Gość)06.06.2020 21:55

No super...będzie się gdzie usmażyć w słońcu na tym betonie. I tak że trochę zieleni zostało... Szacun.

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat