Pismo z sądu czy zaproszenie na wesele?

Strefa FM Czwartek, 07 sierpnia 201428 31532
Informacja, że musimy odebrać list polecony z sądu może spędzać sen z powiek. Przekonała się o tym jedna ze słuchaczek Strefy FM z Piotrkowa.

Kobieta dostała z In Postu awizo, że czeka na nią pismo z sądu. Przy odbiorze okazało się jednak, że nie chodzi o pismo sądowe a... o zaproszenie na wesele.

 

- Otrzymałam awizo z firmy In Post, w którym była adnotacja, że mam odebrać przesyłkę pocztową sądową. Oczywiście bardzo się zdenerwowałam. Przesyłki można odebrać od 9 do 16, dlatego w dniu, w którym otrzymałam awizo, nie mogłam już tej przesyłki odebrać. Dopiero dnia następnego przesyłkę odebrałam. Okazało się, że dostałam zaproszenie na ślub kuzyna. Nie była to przesyłka z sądu. Nie wiem, może jest to druk standardowy i wszyscy taki otrzymują. Była to bardzo niekomfortowa sytuacja. Prawie cała noc nieprzespana, bo człowiek się zastanawia o co chodzi - mówiła słuchaczka Strefy FM.

Dlaczego doszło do takiej pomyłki? Czy faktycznie In Post posiada tylko jeden rodzaj druków? Strefa FM zapytała o to firmę. W odpowiedzi radio otrzymało mail, w którym czytamy, że „Prawdopodobnie doszło do sytuacji, w której doręczyciel nieumyślnie pomylił druk awizo. Był to typowy błąd ludzki. Pracownik oddziału w Piotrkowie Trybunalskim zostanie w tym zakresie raz jeszcze przeszkolony. Pozostałym pracownikom w tym regionie także zostanie zwrócona uwaga na to, aby rodzaj awizo odpowiadał rodzajowi dostarczanych przesyłek”.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cyc ~cyc (Gość)14.03.2016 18:41

nagminnie dostarczaja takie druki .moze trzeba ich w koncu pozwac. przed chwilą tez taki druk dostałem

20


gość_nikt ~gość_nikt (Gość)08.08.2014 05:53

Zwykły błąd, skoro Strefa FM otrzymała maila z odpowiedzią - wg mnie wystarczającą i obiecującą, że w ramach JEDNEJ pomyłki WSZYSTKIM doręczycielom zostanie zwrócona uwaga, to nie powinien nikt teraz się czepiać. Wydaje mi się, że zarówno InPost jak i Poczta Polska czy SPEEDMAIL, mają LUDZKICH pracowników, a więc pomyłki się zdarzają. Nie wiem, czy czytelnicy, klienci są niezawodni w swoich zawodach czy wykonywanej pracy. Dopóki pracę będzie wykonywał człowiek to póty będą zdarzać się pomyłki. InPost się rozwija, co możemy zauważyć gołym okiem, w ciągu pół roku skoczyli w górę, Poczta Polska zawsze była traktowana jako ten najważniejszy i jedyny usługodawca pocztowy, ale teraz firmy doręczycielskie się rozwijają. A jeśli ktoś ma problem z odbiorem przesyłek w Punkcie Awizo, to niestety nie wina Piotrkowskiego InPostu, bo ten nie wyznacza godzin kiedy czynny jest Kiosk, może warto przejść się na Młynarską 2 i dowiedzieć czy jest możliwość przeniesienia możliwości odbioru awizowanych przesyłek na Młynarskiej właśnie? A reklamacje, proszę wybaczyć, to wiadomo gdzie składać od zawsze, agencja InPostu znajduje się na Młynarskiej, więc może by tam iść? Albo na stronie internetowej, gdzie jest możliwość składania reklamacji?
Polecam zagłębić się w temacie, a nie psioczyć na wszystkich i wystawiać złą reklamę, a samemu udawać świętego.

63


Ewela ~Ewela (Gość)24.07.2015 20:20

Ja również otrzymałam awizo z "sądu" z tej pożal się Boże firmy. Jak się okazało, nie miało ono nic z tym wspólnego. Jedyne tłumaczenie jakie im wpadło do głowy, to brak druczków. Czy rzeczywiście tak ciężko przekreślić to przerażające ludzi słowo "sąd" ??? Brak słów!!!

30


OdbieraćPismaSądowe!! ~OdbieraćPismaSądowe!! (Gość)01.05.2015 15:45

Jeśli czujesz, że wpakowałeś się w kłopoty czy dostałeś jakiekolwiek pismo z sądu podstawowa rada to zasada ograniczonego zaufania. Dotyczy to także treści pism sądowych np. treści pozwów czy wydanych na tej podstawie orzeczeń w formie nakazów czy wyroków zaocznych. Należy pamiętać, że bardzo istotne znaczenie ma chronologia i kolejność podejmowanych czynności, a często pod wpływem nerwów możemy porobić błędy, które zaważą na naszej dalszej egzystencji. Obecna rola prawnika to właśnie kontakt z potrzebującym na bardzo wczesnym etapie zdarzenia. Również realizujemy zlecenia prawne, z krótkimi terminami działania. Kontakt pod mail z opisem sprawy oraz zeskanowanymi dokumentami sprawy. Mail: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com Maile odbierane są na bieżąco i staramy się odpowiadać na maile tego samego dnia, a więc masz pewność, że zapoznaliśmy się z treścią wiadomości.

11


agnmoc ~agnmoc (Gość)23.04.2015 10:37

Pewnie firma InPost placi prowizje w przetargach i dlatego je wygrywa...no bo jak wytlumaczyc wycinanie przedsiebiorstwa panstwowego jakim jest poczta z obslugi budzetu? Czy lud bedzie wieszal na slupach poliykow ?

20


zbigniew ~zbigniew (Gość)09.04.2015 12:46

To skandal!!! Ja też dostałem "pismo z sądu", a tu... osłonki jelitowe do kiełbas. Gratuluje InPostowi obsługi klienta!!! Jak już nie macie innych awizo, to moze byscie przynajmniej skreslili "sadowa"???

50


Marko123 ~Marko123 (Gość)28.03.2015 19:24

Ja już dwa razy dostałem awizo że listy z sądu. A jak poszedłem odebrać to zupełnie z skąd indziej.

60


Hanka1998 ~Hanka1998 (Gość)27.02.2015 19:30

TO NIE BŁĄD LUDZKI, TYLKO INPOST SPECJALNIE MA TAK OPRACOWANY DRUK, ŻEBY PRZESTRASZYĆ KLIENTA I ABY WSZYSCY ODEBRALI PRZESYŁKĘ. POTEM SIĘ CHWALĄ PRZED KONKURENCJĄ JACY TO ONI SĄ SKUTECZNI I NAJLEPSI.. TO PODLE, ŻE TAK Z NAS KPIĄ I TAK DENERWUJĄ.

30


elena ~elena (Gość)10.12.2014 09:36

ja juz 3krotnie otrzymałam awizo sądowe a przesyłka była reklamówka z banku. mieszkam 50 km od miejsca zameldowania , wiec za każdym razem zasuwam po odbiór i wkurzenie coraz większe - co ja nasteonym razem oleję temat a paczka faktycznie bedzie z sadu?

60


pawel ~pawel (Gość)06.12.2014 12:40

Ten cały InPost to jedno wielkie nieporozumienie,syn zamówił płytę CD na allegro.wybrał list pocztowy a firma wysłała inpostem,syn długo pracuje więc ja jako ojciec wybrałem się do punktu inpostu i co usłyszałem że sądowej przesyłki nie mogę odebrać,nie dość że nerwy to jeszcze koszty dojazdu w dwie strony 35 km i stracony czas.widocznie nie posiadają innego awizo na zwykle przesyłki.Nie chce już mieć nic wspólnego z tą firmą.Masakra

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat