"Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości" - kolejna wystawa plenerowa

Utworzono: Piątek, 10 listopada 20170 956
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową wystawą pt. „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości. Legiony Polskie w Piotrkowie 1914-1917”. Oglądać ją można na parkanie Klasztoru OO. Bernardynów przy ul Słowackiego 2.
zdj. zbiory własne Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim

Wystawa prezentuje rolę Piotrkowa w okresie I wojny światowej jako prężnego ośrodka niepodległościowego, którego filarem były Legiony Polskie. Mieszkańcy miasta mogą obejrzeć archiwalne fotografie, a także zapoznać się z wykazem legionistów z Piotrkowa i okolic. Zadaniem ekspozycji jest również przybliżenie dziejów instytucji i formacji, które przebywały w tym okresie w mieście.
Wystawa powstała w ramach projektu „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego „NIEPODLEGŁA” na lata 2017-2021, w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Oglądać ją można od 3 listopada do 30 listopada.

 

 

Źródło: strona internetowa Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Użytkowniku Adblocka!

To dzięki reklamom jesteśmy w stanie dostarczać Ci wiadomości z Piotrkowa i okolic oraz rozwijać nasz portal. Nasze reklamy nie są inwazyjne, nie stosujemy wyskakujących okien i nie zasłaniamy nimi treści, prezentujemy maksymalnie 4 reklamy na stronę.

Prosimy, wyłącz adblocka, dodając serwis ePiotrkow.pl do wyjštków wtyczki AdBlock, a następnie odśwież stronę.

Dodaj stronę do wyjątków

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat