Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości

ePiotrkow Środa, 29 listopada 20170 1693
W muzeum w Piotrkowie w środę odbyła się konferencja zorganizowana w ramach projektu „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości”. Wykładu prof. Arkadiusza Adamczyka wysłuchała młodzież piotrkowskich szkół średnich.
fot. A. Wolski

„Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości” to projekt mający na celu upowszechnienie i upamiętnienie wśród mieszkańców Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

 

W Piotrkowie i jego okolicach (w tym m.in. w Rozprzy) stacjonowały jednostki legionowe i czasowo przebywało dowództwo Legionów Polskich, a także umiejscowiony tu został Departament Wojskowy Naczelnego Komitetu Wojskowego (z gen. W. Sikorskim) wraz z podległymi mu biurami.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (0)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat