Piotrkowskie zapaśniczki znów na podium

Czwartek, 29 listopada 20187
Złoto i srebro wywalczyły zapaśniczki AKS Piotrków Trybunalski podczas międzynarodowych zawodów o Puchar Polski Juniorek w zapasach kobiet. W Solcu Kujawskim na podium stanęły Nikola Dytrych i Aleksandra Skudlara.
Nikola Dytrych najlepsza w kat. do 50 kg / fot.: AKS PiotrkówNikola Dytrych najlepsza w kat. do 50 kg / fot.: AKS Piotrków
Aleksandra Skudlara ze srebrem w kat. do 53 kg / fot.: AKS Piotrków

Nikola Dytrych zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 50 kg, piotrkowianka pokonała w pierwszej walce bardzo utytuowaną Klaudię Czyzio (3:2), następnie o wejście do finału zmierzyła się z Mają Niedzielską, którą pokonała (11:0). W finale piotrkowianka walczyła z reprezentantką Niemiec Anastasią von Steuben, którą pokonała przez położenie na łopatki (6:3).

Srebrny medal w kat. do 53 kg wywalczyła natomiast Aleksandra Skudlara, która w finale uległa Niemce Angelinie Purschke.